Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:33 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Montaż CB Radia

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

TKP

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 20 paź 2012, 21:27
  • Silnik: -

Montaż CB Radia

Post21 paź 2012, 20:13

Temacik stworzony o przyszłych mobilkach z głosem. Tak żeby nie było niedomówień. Ładnie, przejrzyście ze zdjęciami. Jak by komuś coś się nie teges to pisać, odpowiemy na wasze pytania.


Biorę pod uwagę to, że antena już jest podłączona i cale te inne duperele :),aha i moja wersja podłączenia wygląda na taką pół stałą, bo w każdej chwili możemy radyjko wyjąć i wsadzić do innego radia podpinając zwykłą wtyczkę do zapalniczki.

1. Co potrzebujemy
-nasze radyjko, w moim przypadku Cobra 19 dx
-Lutownicę i cynę
-taśmę izolacyjną
-2komplety (najlepiej 3, na wszelkiego ;) ) wtyczek dwu pinowych takich jak na zdjęciu niżej
- małe imadełko, lub kogoś do pomocy
-kombinerki
-nożyczki i/lub nożyk

Obrazek
Obrazek
2. Działamy

-Przecinamy
kabel ze w tyczką w taki sposób jak na zdjęciu (pamiętajcie żeby bezpiecznik (to białe) było na kablu od strony radia :) ), ściągamy izolację i skręcamy kabelki.

Obrazek

-Wsadzamy w imadełko blaszki z wtyczek i przylutowywujemy do nich kabelki, później patrzymy, które blaszki, do której plastikowej wtyczki pasują, ładnie wszystko wsadzamy i idziemy do autka sprawdzić czy działa to, co do tej pory zrobiliśmy

Obrazek

-Teraz instalacja 'na stałe' rozkręcamy obudowę popielniczki (6 torxów)
Wyciągamy wszystko i chwytamy wtyczkę do zapalniczki (ta grubsza, ta mniejsza jest tylko od podświetlenia).
Ściągamy izolację z kabelków. Najlepiej to zrobić bez ucinania kabli, bo, po co? Naciąć delikatnie gumkę i zedrzeć dokoła, owinąć nasze kabelki (uciąłem nadmiar od tych od CB radia) tak jak na zdjęciu (czarny do niebieskiego, czerwony do żółtego), przylutować i owinąć taśmą izolacyjną.

Obrazek

-Z drugiej strony kabelka dolutowywujemy wtyczkę, którą zakupiliśmy (można to zrobić w domu, przy imadełku, żeby było łatwiej, pamiętajcie tylko żeby to nie była taka sama końcówka jak na kablu z CB radiem ;) )

-Wciskamy radio tak jak na zdjęciach, przykręcamy na miejsce popielniczkę, pamiętając żeby wszystko dobrze podpiąć i wyciągnąć sobie z dołu kabelek, który właśnie przymocowaliśmy, podpinamy do radyjka, przekręcamy kluczyk i jazda... Mobile, mobile...

Szerokości, powodzonka :)


Autor : bazyli
Jestem kontem testowym, służącym do tworzenia istniejących już tematów do działu FAQ!
Offline

roninger

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 lip 2012, 15:59
  • Lokalizacja: FSL
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Re: Montaż CB Radia

Post19 sty 2013, 14:04

Witam! mam problem z moim radiem a konkretnie z jakością sygnału. bardzo mocno trzeszczy a jak włącze jakieś dodatkowe przyrządy jak np wycieraczki lub nawiew to już w ogóle nie idzie rozmawiać. moje radio to Lafayette Ermes pro a antena Sirio 145ml, sprzet oczywiscie dostrojony, aha i dodam że moim passacie nie ma tego trzeszczenia, tylko w twingo mam takie zakłócenia.
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Montaż CB Radia

Post19 sty 2013, 15:23

Stare wersje Twingo przed liftingowe mają te właśnie problemy na większości modeli.
Zakłócenia idą z silnika, kabli zapłonowych i innych rzeczy.
Często pomagała wymiana kabli zapłonowych.
Odnośnie innych sprzętów np. wycieraczek ciężko to wyeliminować.
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline

roninger

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 lip 2012, 15:59
  • Lokalizacja: FSL
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Re: Montaż CB Radia

Post19 sty 2013, 16:15

Spróbuje podłączyć radio bezpośrednio do aku podobno może pomóc. z drugiej strony aż tak często nie jeżdze twingo w długie trasy.
Dzięki za podpowiedzi!
Offline
Awatar użytkownika

mike

  • Posty: 420
  • Rejestracja: 19 cze 2011, 21:36
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2006

Re: Montaż CB Radia

Post28 sty 2013, 23:41

Filtr przeciwzakłuceniowy pomoże wyeliminować trzaski i szumy z inny użądzeń elektrycznych, montuje się go na kablu zasilającym do CB.
Offline

grande1970

  • Posty: 368
  • Rejestracja: 29 mar 2011, 17:30
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Montaż CB Radia

Post29 sty 2013, 19:20

mike pisze:Filtr przeciwzakłuceniowy pomoże wyeliminować trzaski i szumy z inny użądzeń elektrycznych, montuje się go na kablu zasilającym do CB.



nie pomoże chyba że zamontuje się filtry na przewodach zasilających każdy z układów który zakłóca ... jest to szeroko opisane na elektrodzie ale i na forach CB

cyklista

Re: Montaż CB Radia

Post30 sty 2013, 8:16

szum będzie powstawał jak będą filtry na zasilaniu radio
1.-skoro C B i antena nie jest zestrojona sobą
:| 2.- jak jest uszkodzona antena
3.-następuje przeskok iskry na kablach WN ( są uszkodzone )

Jeszcze jedno panowie ale zostają o tym się jeszcze głośno nie mówi - ITD (krokodylki ) zagłuszają pracę CB w różnych regionach Polski jak jest patrol ITD to w promieniu 2km jest zagłuszenie
Http:// http://www.pobocze.pl ( trochę inf )

Wróć do CB-Radio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron