Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:00 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Poduszka skrzyni biegów / błąd airbag

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Adi

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 paź 2019, 20:19
  • Lokalizacja: Kielce/Poznań
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Poduszka skrzyni biegów / błąd airbag

Post23 paź 2019, 20:10

Witam serdecznie,
Mam kilka pytań odnośnie poduszki skrzyni biegów:
1. Czy do jej wymiany trzeba podeprzeć silnik, czy można bezpiecznie odkręcić i wymienić?
2. Da radę zrobić to na samym kanale? Wystarczy odkręcić poduchę, czy są jeszcze jakieś komplikacje przy wymianie?
3. Na coś szczególnego uważać?

I jedno pytanie odnośnie błędu airbag (kontrolka) - urządzenie diagnostyczne z allegro za 20zł pozwoli namierzyć lub wykasować błąd? Ewentualnie po wykasowaniu błędu, to czy jeśli problem będzie nadal występował, to kontrolka zaświeci się ponownie?

Twingo 1 D7F 2001.
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Poduszka skrzyni biegów / błąd airbag

Post23 paź 2019, 23:20

1. Silnik można podeprzeć lewarkiem tylko nie za miskę a za obudowę skrzyni ;-) Ja bez kanału wyjmowałem silnik ze skrzynią - dało się ale ciężko ;-)

2. Kontrolka airbagu to najczęściej problemy w kostkach łączeniowych. Pod fotelami. Tam są kostki od napinaczy/poduszek. Sprawdzić połączenie.
Offline

Adi

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 paź 2019, 20:19
  • Lokalizacja: Kielce/Poznań
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Poduszka skrzyni biegów / błąd airbag

Post24 paź 2019, 11:47

A czy do wyjęcia poduszki silnika, potrzeba będzie jeszcze czegoś dodatkowo, poza podparciem go i kanału? Jest w miarę dostęp, żeby dało się wykonać zabieg bez komplikacji? Szczerze mówiąc nie zaglądałem tam jeszcze i nie przyglądałem się temu, ale chciałbym być przygotowany, jak natrafi mi się okazja do wymiany. Auto bardzo szarpie przy zmianie biegu z 1 na 2, dlatego chcę się tym zająć.

Co do airbagów, to sprawdzę dzisiaj po południu te połączenia pod fotelami i dam znać. Ostatnio rozbierałem kierownicę, więc to miejsce można raczej wykluczyć. Dziękuję za radę.

Edit: zrobiłem z kostkami pod fotelami tak jak mówiłeś. Wreszcie kontrolka zgasła :D tylko rozpiąłem i zapiąłem z powrotem, ale profilaktycznie jeszcze przeczyszczę te kostki.
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Poduszka skrzyni biegów / błąd airbag

Post25 paź 2019, 9:02

Są trzy poduszki. Najwięcej roboty to pewnie jest przy tej poduszce z tyłu. Wjechać autem na dwie felgi. Położyć się i popatrzeć. Twingo niskie i to przeszkadza.
Offline

Adi

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 21 paź 2019, 20:19
  • Lokalizacja: Kielce/Poznań
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Poduszka skrzyni biegów / błąd airbag

Post29 paź 2019, 21:56

Właśnie tę tylną poduszkę podejrzewam. Będę musiał tak zrobić, z najazdem i sprawdzeniem tego, ale dopiero w jakiś wolny dzień. Tymczasem dziękuję za odpowiedzi, myślę, że temat wyczerpany :)

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron