Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:44 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Lampka kontrolna usterki elektronicznej.

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Hobod

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 lis 2016, 10:54
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Lampka kontrolna usterki elektronicznej.

Post13 lis 2016, 12:09

Hej,

mam kłopot z naprawą mojej żaby. Opiszę mniej więcej ciąg zdarzeń.

Skrzynia półautomatyczna

1. Lekki wyciek z silnika. Mechanik wymienia uszczelkę, wykonuje planowanie głowicy.
2. Po odebraniu auta przy przyspieszaniu na I, II biegu słychać skwierczenie, bulgotanie rzężenie. Z nawiewu czuć lekko nadpalony olej... (!) Silnik nie ma tez mocy sprzed naprawy. Mechanik stwierdza, że to usterka pompy.
3. Auta nie odebrałem ponieważ pojawiła się kolejna usterka po naprawie pompy. Zapala się "Lampka kontrolna usterki elektronicznej". Nie można zmienić z manual na automat, auto jedzie tylko na I i II biegu, prawie nie ma mocy. SIlnik pracuje na podwyższonych obrotach.

Wiem wiem, powinienem zmienić mechanika i to zrobię. Obawiam się jednak że te kolejne usterki to nie jest zbieg okoliczności a sporo u tego człowiek już pieniędzy zostawiłem. Serce się kraje bo uwielbiam to auto.

Może ktoś z Was jest w stanie coś podpowiedzieć?
Offline
Awatar użytkownika

Dmochu

  • Posty: 585
  • Rejestracja: 02 lis 2011, 2:11
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Lampka kontrolna usterki elektronicznej.

Post22 lis 2016, 18:49

czy mechanik adoptował skrzynię po odpięciu akumulatora ? obstawiam, że sprzęgło się przypala
TWINGO-GARAGE
Offline

Hobod

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 lis 2016, 10:54
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Lampka kontrolna usterki elektronicznej.

Post23 lis 2016, 13:16

Za chwilę przekaże Twoją sugestię. Dzięki, dam znać co i jak. Dziś ostatni dzień żaby w tym miejscu, jak nic mechanik nie wymyśli to zabieram.

-- 29 lis 2016, 13:06 --

Rozwiązanie.
Mechanik strzelił i trafił (mam nadzieję). Po wymianie kolektora ssącego dolegliwości zniknęły. Uff (odpukać).

Wróć do Diagnostyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron