Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 14 maja 2024, 10:55 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Informacje i ocena przed zakupem...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bartek D.

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 28 mar 2013, 8:07
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post28 mar 2013, 18:32

apbo pisze:musisz się zastanowić na czym ci zależy ?
czy lepiej kupić tańsze i powoli coś sobie będziesz grzebał i wymieniał ?
czy kupisz niby odpicowane i niby z wymienionym rozrządem , niby wymienionym olejem itp. :shock:
na bez wypadkowy to nawet nie licz :!: ( sprawdzić u diagnosty czy ma zbieżność koszt 20 zł )
I jeśli szukasz za 3500 tysiące i rocznikiem 2000 igiełki , to też zapomnij


auto nr1
http://otomoto.pl/renault-twingo-klima- ... 15843.html
jeśli ci nie przeszkadza że po gradobiciu , to jedz na stacje diagnostyczną zapłacisz z 50zł i będziesz wiedział co w zawieszeniu do wymiany i
i sobie przekalkulujesz
taka wersje niby zadbane chodzą po 7-8 tysięcy
a tego za 3500 powinieneś wyrwać
to jakieś 3500/4500


Zależy mi na "bezproblemowej" jeździe.
Bezproblemowej, to znaczy, że nie zacznie się zaraz cały sypać i blacharsko i mechanicznie. Nie żre go ruda, nie jest ulepem ze szpachli i pianki montażowej, i nie jest zespawany z 4 ćwiartek.

Mechanika (w granicach rozsądku) jest do zrobienia sukcesywnie za śmieszne pieniądze (ceny części).
Nie chcę też zupełnego golasa.
Więc tak się lekko miotam.

--
B.
Offline

apbo

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 21 lip 2012, 21:16
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post28 mar 2013, 18:44

Jeśli zależy ci na bezproblemowej jeździe TO TYLKO DO SALONU , w około 13letnim aucie nieraz jest coś do wymiany.
ja mam twingo 8 miesięcy i nie narzekam .
pojedź do diagnosty zapłacisz 50zł i wszystko ci powie jak ma dobrą zbieżność to powinno być ok.
jak na karoserii nie ma oznak korozji to też jest ok.
Jesteś z Lubuskiego
Dołącz do nas!
Offline

Bartek D.

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 28 mar 2013, 8:07
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post28 mar 2013, 18:50

apbo pisze:Jeśli zależy ci na bezproblemowej jeździe TO TYLKO DO SALONU , w około 13letnim aucie nieraz jest coś do wymiany.
ja mam twingo 8 miesięcy i nie narzekam .
pojedź do diagnosty zapłacisz 50zł i wszystko ci powie jak ma dobrą zbieżność to powinno być ok.
jak na karoserii nie ma oznak korozji to też jest ok.


Mam już samochód z salonu:)

Bezproblemowej jeździe, czyli z normalnymi problemami, a nie problemami ponadstandardowymi.

Dobra, oglądam dziś te turkusowe coś.
Zobaczymy co wyjdzie:)

--
B.
Offline

apbo

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 21 lip 2012, 21:16
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post28 mar 2013, 18:56

Daj znać po oględzinach .
Jesteś z Lubuskiego
Dołącz do nas!
Offline

Kolorado

  • Posty: 668
  • Rejestracja: 26 lip 2011, 10:40
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1994

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post28 mar 2013, 21:19

``Zależy mi na "bezproblemowej" jeździe.
Bezproblemowej, to znaczy, że nie zacznie się zaraz cały sypać i blacharsko i mechanicznie. Nie żre go ruda, nie jest ulepem ze szpachli i pianki montażowej, i nie jest zespawany z 4 ćwiartek.

Mechanika (w granicach rozsądku) jest do zrobienia sukcesywnie za śmieszne pieniądze (ceny części).
Nie chcę też zupełnego golasa.
Więc tak się lekko miotam.``

To się nie miotaj tylko kup zadbany egzemplarz za słuszne pieniądze, bo niby ceny śmieszne za części ale mechanicy wogóle nie znają się na Twingo i zanim znajdziesz normalny warsztat który będzie robił ci auto to wydasz tysiąc pięćset więcej na robocizne i części w innych warsztatach bo wymienią ci tam poł auta a wystarczy zazwyczaj... pierdułke.

Koza mówi się o seryjnym zawieszeniu gdzie karoseria na seryjnych sprężynach jest wysoko zawieszona nad oponami ,a wt ym konkretnym przypadku initialki jakieś 5 cm więcej z tyłu niż seria.
Offline

Bartek D.

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 28 mar 2013, 8:07
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post29 mar 2013, 8:20

Kolorado pisze:``Zależy mi na "bezproblemowej" jeździe.
Bezproblemowej, to znaczy, że nie zacznie się zaraz cały sypać i blacharsko i mechanicznie. Nie żre go ruda, nie jest ulepem ze szpachli i pianki montażowej, i nie jest zespawany z 4 ćwiartek.

Mechanika (w granicach rozsądku) jest do zrobienia sukcesywnie za śmieszne pieniądze (ceny części).
Nie chcę też zupełnego golasa.
Więc tak się lekko miotam.``

To się nie miotaj tylko kup zadbany egzemplarz za słuszne pieniądze, bo niby ceny śmieszne za części ale mechanicy wogóle nie znają się na Twingo i zanim znajdziesz normalny warsztat który będzie robił ci auto to wydasz tysiąc pięćset więcej na robocizne i części w innych warsztatach bo wymienią ci tam poł auta a wystarczy zazwyczaj... pierdułke.

Koza mówi się o seryjnym zawieszeniu gdzie karoseria na seryjnych sprężynach jest wysoko zawieszona nad oponami ,a wt ym konkretnym przypadku initialki jakieś 5 cm więcej z tyłu niż seria.



Koza, Ok, już rozumiem. Czego to może być objawem? Chyba, że na zaciągniętym ręcznym zaparkowali:)

Przerobiłem już dużo samochodów. Od Volvo z 1965 roku, po najnowsze salonowe wynalazki, gdzie bez komputra nawet żarówki się nie wymieni.
Mechaniki się nie boję, bo raz że sam większość zrobię, dwa, mam kolegów z warsztatem. Części do francuzów mam za przysłowiowym płotem.

Nie chcę wielkiego problemu. W przypadku tego złotego martwi mnie skrzynia. Grad mam gdzieś. Reszta jest raczej do opanowania.
Ten samochód jest przecież w cenie roweru:)

Dzisiaj będę miał prawdopodobnie raport ze wstępnych oględzin. Jak będzie OK to może jutro pojadę na wycieczkę do Łukowa.

Co do tego turkusowego. Na pierwszy rzut oka nie odrzuca. Ale:
- silnik zmieniony,
- szyber, pomimo zapewnień właściciela że nie, chyba cieknie,
- spód świeżo zabezpieczony (ciekawe co jest pod biteksem,
- tu i ówdzie wyłazi ruda.

Silnik chodzi równo, skrzynia/sprzęgło OK, zawias nie stuka. Pali, jeździ, hamuje.

--
B.
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post29 mar 2013, 10:30

A propos łysych opon- skoro poprzedni właściciel oszczędzał na najważniejszym elemencie bezpieczeństwa, znacznie istotniejszym niż ABS, ESP, strefy zgniotu czy poduszki, to pewnie i lał najtańszy olej (jeśli w ogóle wymieniał!), oszczędzał na częściach itd itp. NIE WARTO!
IMO Ten rocznik, i to nie Initiale, powinien kosztować min. 5000zł (a i to wiadomo, że będzie z wypadkową przeszłością bo w pl niemal innych nie ma, stąd tak niskie ceny u nas). Może przy niskim budżecie pomyśl o fiaciku cinquecento? Za 3k kupisz 55-konną wersję Sporting w idealnym stanie :) a za 1000zł już coś co jeździ i można majsterkować bez strachu :) No i części tańsze 2 razy niż do żaby. Kupiłem zonie 900kę kilka miechów temu i w mieście się sprawdza i nawet nie psuje.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

Anasazi

  • Posty: 1350
  • Rejestracja: 08 cze 2003, 14:42
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Silnik: -

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post29 mar 2013, 10:38

Sie wcisnę z moim Twingo ;) Chyba, ze za 1000zł chcesz rocznik 94 ale z niebieskiego bardzie już w rdzawy przechodzi heheh
Marcin
Twingo 94 było
Twingo 04 było
Twingo 08 jest
Twingo RS - może kiedyś...
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post29 mar 2013, 12:31

Czemu twierdzisz że turkusowa miała zmieniany silnik?
Ta Initiala po dzwonie, poducha pasażera tylko zamknięta. Jeżeli była by za 2k to sam bym ja wziął. Skóra dobita, kierownica do obszycia , ogólnie wizualka trup.
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline

Bartek D.

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 28 mar 2013, 8:07
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post29 mar 2013, 12:42

Sasio pisze:Czemu twierdzisz że turkusowa miała zmieniany silnik?
Ta Initiala po dzwonie, poducha pasażera tylko zamknięta. Jeżeli była by za 2k to sam bym ja wziął. Skóra dobita, kierownica do obszycia , ogólnie wizualka trup.


Bo tak właściciel obecny powiedział?:)

Jak sprawdzić czy poducha jest?

--
B.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zakup Twingo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości