Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:11 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo TCe 90 czy SCe 70?

Informacje i ocena przed zakupem...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sambreman

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 lis 2016, 20:34
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: TCe 0.9 (90KM)
  • Rocznik: 2014

Twingo TCe 90 czy SCe 70?

Post20 lis 2016, 20:55

Pozdrawiam szacowne grono.
Byłem wczoraj w salonie z zamiarem oglądnięcia twingo na żywo, ale nie mieli na stanie żadnej wersji (sprzedały się albo wypożyczone - cokolwiek to znaczy). Jak dotknę, może czar nie pryśnie ;)

Na razie oglądnąłem większość testów na youtube, ale mam kilka pytań, gorąca prośba o odpowiedzi:
1) Czy silnik TCe 90 jest taki sam jak w innych modelach włącznie z Daciami?
2) W informacjach przewija się, że silnik jest ze smarta czy chodzi wyłącznie o SCe 70?
3) Czy ktoś z was potwierdza, że TCe 90 ma zauważalną turbo dziurę i aby uzyskać dynamikę trzeba kręcić wysoko? (Z tego powodu niektórzy w w/w testach mówią, że nie warto kupować TCe 90, bo SCe 70 ma dużo lepsza charakterystykę i 90% momentu już od samego dołu)
4) TCe 90 ma według producenta prawie o litr niższe spalanie niż SCe 70, wynika to zapewne z tego, ze wszystkie 90tki mają system start&stop. A jakie są wasze odczucia co do spalania?
5) Wszystkie wersje twingo mają hill assistanta. Dla mnie jest ważny, bo mamy stromy podjazd (garaż zagłębiony w gruncie). Szczególnie w zimie taki asystent będzie pomocny. Macie doświadczenia z nim?
6) Nie udało mi się znaleźć w sieci sposobu na wyłączenie kontroli trakcji. Myślę o jakimś zhackowanym sofcie w sterowniku w aucie. Czy myślicie, że to będzie nie możliwe?
7) Na 2017 rok jest zapowiedziana wersja GT. Jak podają będzie miała 105? 110? KM. Ma też mieć miej agresywną esp. Czy myślicie, że wtedy może się pojawić możliwość skopiowania softu z wersji GT i wgrania do TCe 90? (jasne, że oprócz tego pewnie trzeba będzie minimum zmienić dolot, ale to normalne)

Szczególnie te dwa ostatnie kwestie, to może być mrzonka, a bawiłem się evoscanem w moim mitsubishi i dużo można było osiągnąć. Ogólnie Twingo jest strasznie nam się podoba, koncepcja napędu w tyle również. Szkoda tylko, że Renault "strzela sobie w kolano" nie udostępniając trybu wyłączenia kontroli trakcji.
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Twingo TCe 90 czy SCe 70?

Post20 lis 2016, 22:34

Miałem okazję pojeździć Twingo 3 70-konnym w ramach akcji "karawana twingo" przez 1 dzień i..... dobrze! Porażka! Wyleczyłem się z tego auta raz na zawsze! Siedzenia i deska z makulatury i styropianu ;), dalej brak podstawowych wskaźników (temp. wody i obrotomierz), dynamika mniejsza niż w twingo 1 z 60-konnym motorem (masa!), niewyłączalne ESP niepozwalające zerwać przyczepności na wilgotnej kostce brukowej czy... mokrej trawie! Jedyne zalety to bardziej współczesne wobec poprzednich generacji opcjonalne wyposażenie (klima, kamera cofania, tempomat) i dużo lepsze wyciszenie no i wspaniale mały kąt skrętu. Byłoby to normalne autko do wożenia dzieci do szkoły czy jazdy na zakupy ale zważywszy na jego cenę w lepszych wersjach (a podejrzewam, że kupując nowe auto z salonu każdy chciałby mieć choćby tą klimę) zakup uważam za bezsensowny. Za podobne pieniądze można mieć 2-3 letnie Clio RS (200-konne) lub 4-5 letnie Megane RS (250-konne!!!). Gdyby kosztowało 20/35k to można kupić, za 50 czy 60k (a tyle kosztowały najwypaśniejsze testowane wersje) to już jest bzdura!
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Twingo TCe 90 czy SCe 70?

Post21 lis 2016, 0:41

Ja również mam doświadczenie z 70 i chyba nawet 90 (niech mnie ktoś poprawi ale na tegorocznej majówce była 90.).
Wrażenia z jazdy poza zawracaniem (super) średnie. Rakieta to to nie jest.
Na tegorocznej majówce było już auto ponad roczne i czuć było, że żywotności po 1 nie odziedziczyło ;)
I tak ja panrysiek stwierdził zakup nowego nie ma sensu gdyż cena nie jest adekwatna do tego co kupujemy i lepiej pójść w starszego RSa.
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Twingo TCe 90 czy SCe 70?

Post21 lis 2016, 19:52

Szczerze w zyciu nie kupił bym tego auta. .. to juz jedno z tych co "kup zużyj wymień" i to tak max po 3 latach.
Dynamika słaba, nawet w wrsji mocniejszej, a wspomiany gt ma miec ten sam silnik tylko jeszcze bardziej wyzylowany...
Chcesz malego zapierdalaka to celuj w rs, czy to clio, megane czy nawet twingo to da o wiele więcej radosci z jazdy:)
A jesli wolisz komfort i chcesz mieć w pełni uzytkowe auto... to polecam twingo 2 :)
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Twingo TCe 90 czy SCe 70?

Post21 lis 2016, 20:54

Nie wiem jak na tegorocznej majówce, ale na poprzedniej były obie wersje do testów. 90 nawet jakoś jedzie, ale szału nie ma.

Wróć do Zakup Twingo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości