Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:33 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Jesteś nowy?
Przywitaj się z Nami!
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adwes

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:09
  • Lokalizacja: Berlin
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post25 wrz 2016, 21:48

Witam wszystkich, mialem juz Renowki ( R21 i Fuego ) , ale to bylo wieki temu, teraz mam ochote kupic Twingo, jako samochod rezerwowy i troche jako hobby, na Wochenende, do lekkich napraw. Zakup nastapi do konca roku, mam nadzieje, troche zona mnie cisnie z czasem, ale ja chcialbym znalesc cos nietypowego, innego, albo jakas wypasiona wersje, ale jak zona sie nie uspokoi, to kupie cos na szybkiego ( i to mnie boli, bo zaczyna coraz bardziej naciskac na zakup ). Na forum chcialbym sie wlasnie dowiedziec, jakie sa nietypowe wersje, limitowane, albo z innego wzgledu dziwne, lubie dziwne rzeczy, a Twingo jest taka przytulanka.W profilu wpisalem bzdury, zeby mozna sie bylo zalogowac, ale jak tylko kupie, to wszystko uzupelnie poprawnie - przepraszam. Mam na imie Adam, mieszkam za rzeka, w prawie zachodniopomorskim ( tak mnie tam ciagnie, bo jestem ze starego Koszalinskiego ), w Berlinie, ale to chyba nie problem dla wiekszosci. :) :) Pozwolcie mi poczytac jakis czas to forum, zebym sie czegos dowiedzial o plusach i minusach Twingo, co mi pomoze w zakupie. potem bede Was meczyl ze sprawami napraw tej Przytulanki, bo w sumie 50 % checi zakupu, polega na checi grzebania przy samochodzie - takie zwyrodnienie z mojej strony. Zalezy mi na dobrym stanie blach i o tym chcialbym sie od Was duzo dowiedziec, z mechanika jestem sie w stanie sam uporac, ale i tak bede Wam zawracal glowe w tej sprawie ( mechaniki ). ;) Przepraszam za wszystkie Polskie oznaczenia w pisowni, ale mam niemiacka klawiature i z kolegami, ktorzy stwierdza, ze moge ja przelaczyc na Polska, ..... chetnie porozmawiam na PW. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
Przepraszam, mysle o roczniku od 2000.
Aktualnie posiadane : Renault Trafic, 1.6 dCi, 90 KM, 2015 rok.
Citroen C4 Picasso 1.6 THP, 165 KM, ASB, 2016 rok
Bedzie Twingo
Offline
Awatar użytkownika

Siasia

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 10 paź 2016, 17:25
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post13 paź 2016, 22:33

Cześć! Jestem tu nowa. Mam na imię Asia, z zawodu jestem mechanikiem samochodowym. Posiadam zieloną żabkę. :) Miło mi korzystać z tego forum! :)
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post14 paź 2016, 18:04

Witaj Asiu :!:
miło spotkać babeczkę, która zna się więcej niż troszeczkę :D
pozdrawiam
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post14 paź 2016, 20:23

adwes pisze:Witam wszystkich, mialem juz Renowki ( R21 i Fuego ) , ale to bylo wieki temu, teraz mam ochote kupic Twingo, jako samochod rezerwowy i troche jako hobby, na Wochenende, do lekkich napraw. Zakup nastapi do konca roku, mam nadzieje, troche zona mnie cisnie z czasem, ale ja chcialbym znalesc cos nietypowego, innego, albo jakas wypasiona wersje, ale jak zona sie nie uspokoi, to kupie cos na szybkiego ( i to mnie boli, bo zaczyna coraz bardziej naciskac na zakup ). Na forum chcialbym sie wlasnie dowiedziec, jakie sa nietypowe wersje, limitowane, albo z innego wzgledu dziwne, lubie dziwne rzeczy, a Twingo jest taka przytulanka.W profilu wpisalem bzdury, zeby mozna sie bylo zalogowac, ale jak tylko kupie, to wszystko uzupelnie poprawnie - przepraszam. Mam na imie Adam, mieszkam za rzeka, w prawie zachodniopomorskim ( tak mnie tam ciagnie, bo jestem ze starego Koszalinskiego ), w Berlinie, ale to chyba nie problem dla wiekszosci. :) :) Pozwolcie mi poczytac jakis czas to forum, zebym sie czegos dowiedzial o plusach i minusach Twingo, co mi pomoze w zakupie. potem bede Was meczyl ze sprawami napraw tej Przytulanki, bo w sumie 50 % checi zakupu, polega na checi grzebania przy samochodzie - takie zwyrodnienie z mojej strony. Zalezy mi na dobrym stanie blach i o tym chcialbym sie od Was duzo dowiedziec, z mechanika jestem sie w stanie sam uporac, ale i tak bede Wam zawracal glowe w tej sprawie ( mechaniki ). ;) Przepraszam za wszystkie Polskie oznaczenia w pisowni, ale mam niemiacka klawiature i z kolegami, ktorzy stwierdza, ze moge ja przelaczyc na Polska, ..... chetnie porozmawiam na PW. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
Przepraszam, mysle o roczniku od 2000.

Tu masz wersje specjalne: viewtopic.php?f=9&t=142
Radziłbym celować w roczniki 2001+, większe koła, lepsze hamulce, lepsze wyposażenie, opcjonalny mocniejszy silnik 16V. Na forum jest też poradnik na co zwracać uwagę przy zakupie twinga. Generalnie autko proste jak drut, bezproblemowe, mało awaryjne a i rdzewieć nie chce (mój egzemplarz z 99, na 100% bezwypadkowy). Warto kupić z fajnym wyposażeniem bo doposażanie w gadżety jak np rolldach jest możliwe ale wychodzi drożej niż kupno wypasionego egzemplarza.

-- Połączono posty: pt paź 14, 2016 7:25 pm --

Siasia pisze:Cześć! Jestem tu nowa. Mam na imię Asia, z zawodu jestem mechanikiem samochodowym. Posiadam zieloną żabkę. :) Miło mi korzystać z tego forum! :)

O ja już znam jedną Asię mechanika! Właściwie żonę mojego mechanika, która pracuje z nim jak równy z równym.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post14 paź 2016, 21:37

:lol: ....
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Siasia

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 10 paź 2016, 17:25
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post18 paź 2016, 10:41

Dziękuję bardzo za miłe przyjęcie. :) Ostatnio całymi dniami robię żabe więc jest mało czasu na pisanie. :(
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post18 paź 2016, 20:08

jak zrobisz "wrzuć" proszę troszkę"zieleni" :lol:
Obrazek
Offline

Hobod

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 lis 2016, 10:54
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post13 lis 2016, 11:51

Ukłony, nowy się wita. W Twingo zadurzony przypadkowo. Szukałem jakiego mikrusa dodatkowego, na liście potencjalnych aut Twingo nie było. Przechodząc obok komisu wsiadłem do żaby z ciekawości. Pamiętam kiedy w wieku 6 lat zobaczyłem w kiosku czołg z otwieraną klapa na ruchomych gąsienicach. No to było podobne uczucie :)

Pozdrawiam forumowiczów!
Offline

sokol1984

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 lis 2016, 0:24
  • Lokalizacja: Rotterdam
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post21 lis 2016, 16:10

hej,

Jestem Rafał. Twingo to było pierwsze auto, którym jeździłem (legalnie :)). Po kilkunastu latach od tamtej pory stwierdziliśmy z żoną, że potrzebujemy małego autka na miasto, no i piękniejszego niż Twingo nie ma.

Jeszcze nie mam auta, ale bardzo poważnie rozważam zakup (zapytam o ten egzemplarz w odpowiednim wątku). Najbardziej podobają mi się Twingo z otwieranym lub szklanym dachem, no i tylko pierwsza "buda".

Pozdrawiam,

Rafał

PS. Mieszkam obecnie w Holandii i tu szukam mojego Twingo, ale nie długo szykuje się powrót do PL :)
Offline
Awatar użytkownika

meriv

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 lis 2016, 18:59
  • Lokalizacja: jastrzębie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Dzień dobry jestem tu nowy/nowa!

Post23 lis 2016, 20:47

Witam, od kilku lat posiadam Twingo 1999r, aktualnie kończę z nim już swoją przygodę, ale zamierzam w najbliższym czasie zamienić go na Twingo II. Oby sprawowało się tak dobrze jak to stare. Pozdrawiam Wszystkich.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Dzień Dobry jestem tu nowy/nowa !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości