Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:53 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pawlo

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 sty 2016, 21:53
  • Lokalizacja: Maksymów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 0:23

Dzięki Ci serdecznie , bo też choruje na seryjne orginal radio. Mam sony cdx 2000. Ale wiesz rocznik 96r i siwe zderzaki to chce też fajne radio. Znalazłem na allegro chyba nawet te co ktoś tu pokazał.

http://allegro.pl/renault-twingo-orygin ... 81839.html
Tylko ,że w opisie nic nie ma o kablach czy iso. I nie wiem czy podłączyć te jak te co już mam (kabel od zasilania i głośników do radia) Bo Ty coś pisałaś tu o podłączeniu. Dlatego pytam Cię i proszę o radę.

PS. Ten brylok Twingo skąd masz ? :)
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 1:27

co do jakości dźwięku Pawlo, to ketszup powinien potwierdzić jeśli ma taki sam egzemplarz, że jakość jest BARDZO dobra. U mnie jest. Uważają tak również moi zaawansowani wiekowo synowie, którzy jak to się mawia zapuszczają muzę zanim zdążą auto otworzyć :lol: . Wiem, że pod tym względem są raczej wymagający. Ja również lubię słuchać dużo i raczej nie cicho, a moje wykształcone muzycznie ucho nie zniosłoby dźwięku kiepskiej jakości. No, ale to oczywiście rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Reasumujac- osobiście z radioodbiornika jestem bardzo zadowolona. Jeśli źle komuś odbiera, to może wina głośników?
pozdrawiam Śrem ( to ten od .. Rity?)

-- Połączono posty: 17 sty 2016, 1:43 --

to nie jest brylok, to jest pamięć USB. Kupiłam ją na olx od jakiegoś młodego człowieka, który tak naprawdę chciał sprzedać mały folder reklamowy ze zdjęciami samochodów. Na zdjęciu, które przedstawiało ten folder zauważyłam leżący dużo dalej na biurku pendrive. Zapytałam, czy mu ten drobiazg przypadkiem nie jest zbędny :lol: . Co było dalej na pewno się domyślasz :D . Radio mam zaprogramowane wg własnych upodobań, czyli Zetka, RMF, Radio Kraków, Ska i Radio Maryja na wszelki wypadek :D , a muzyki głównie słucham z pamięci USB. Jest wtyknięta do transmitera. Żeby nie było go widać "posadziłam" na nim miniaturkę Twingo I, którą zakupiłam u dealera w Warszawie. Oczywiście za zaliczeniem pocztowym ;)
Pendrive odbiera pod nr 5.

-- Połączono posty: 17 sty 2016, 2:22 --

zwróć też proszę uwagę, że front odbiornika, do którego link podałeś różni się od mojego.
Może to mieć znaczenie w temacie: sposób podłączenia jak również w jakości odbioru.
Obrazek
pozdrawiam

-- Połączono posty: 17 sty 2016, 2:33 --

na forum jest również opracowany taki temat:
[url] http://forum.twingo.pl/viewtopic.php?f=22&t=7239
[/url]
może okaże się pomocny

-- Połączono posty: 17 sty 2016, 11:31 --

BARDZO PROSZĘ Pawlo:)
może te ujęcia coś wyjaśnią:
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Offline

Pawlo

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 sty 2016, 21:53
  • Lokalizacja: Maksymów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 17:36

Dziękuje Ci serdecznie naprawdę dziękuje. Teraz czekać na radio i podłączać. Z tego co pokazałaś to 1 iso zasilenie a 2 głosiki natomiast 3 wejście puste ?

Sama podłączałaś ,przepraszam za pytanie ale tylko wtyczki z autka wpięłaś w radio ? Czy jakoś je łączyłaś (chodzi o te czerwone złączki)

Edit.
Nie wiem czy ten co pokazałem ja czy Twój to który jest fabryczny :( , jakoś dźwięku jest dobra nawet bardzo dobra piszesz a to najważniejsze. Jak Twingo fajne i kultowe to i radio z epoki musi być, a nie jakieś nowe :D głośnie bo to nie o t chodzi.
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 17:54

Polecam posłuchać (choćby na zlocie/spocie) twinga z dobrym nieseryjnym nagłośnieniem (jeśli pojawisz się w Chełmży polecam posłuchać od środka auta kolegi Massacio). Seryjne nagłośnienie ma przyzwoity standard w samochodach o wartości 150/200tys+ (a i to często za dopłatą), do tanich aut producenci wrzucają taniochę audio. Gdy posmakuje się czystego dźwięku o pełnym paśmie to zdecydowanie od seryjnego radio i (a zwłaszcza) głośników dużo lepsza jest cisza. Kiedyś gdy dobry odtwarzacz kosztował 2tys była to kosztowna zabawa, teraz za połowę tej kwoty można zmontować cały zestaw (RO, wzmacniacz i komplet głośników z dedykowanymi zwrotnicami) a sam radioodtwarzacz to zaledwie 200-400zł (gdzie cena zależy raczej już od ilości dodatkowych funkcji bo jakość przetworników audio jest ta sama i model za 200 zagra tak samo jak ten za 400). Kolejna sprawa to jakość połączeń, wszelakie transmitery FM, adaptery wkładane w kieszeń kasety itp drastycznie zaniżają pasmo dźwięku, zdecydowanie lepiej dorobić za kilkadziesiąt pln do RO jaki posiadamy (jeśli upierasz się przy seryjnym radio) wejście mini jack.
A zupełnie już obiektywnie: polecam porównać parametry techniczne RO seryjnych z akcesoryjnymi. Sama różnica mocy wyjściowej bywa kilkukrotna (i wbrew pozorom nie dotyczy to jedynie głośnego słuchania).
Jedyne zalety oryginalnego audio to:
-wygląd dopasowany do deski,
-bezproblemowe podpięcie pilota przy kierownicy.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 19:52

podłączał Sąsiad „zza płota”.
Byłam przy tym. Z auta wystawały dwa grube kable.
jeden był zakończony kostką, drugi nie.
W zakupionym radio była druga kostka z odciętymi kabelkami.
Niestety niewiele z tego zrozumiałam, co mi tłumaczono :oops: przy montowaniu.
Może SZEF panrysiek pomoże rozszyfrować.
pozdrawiam
Obrazek
Offline

Kristop

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 15 paź 2014, 6:22
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 20:51

Bez obrazy ale podłączanie czegokolwiek poza seryjnym radiem do tTwingio I
z tymi wszechobecnymi plastikami i brakiem jakichkolwiek elementów tłumiących
jest bezsensowne
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post17 sty 2016, 20:59

Praktycznie kazdy "zlotowicz" majacy nieseryjne nagłośnienie ma wygluszenie. I dobra barwe dźwięku jak i przyzwoita głośność, bo w twingo przy 100km/h i powyżej zwłaszcza jesli masz panorame/rolke halas jest taki ze zaglusza muzyke z seryjego radia. . Podczas gdy ja sam nie mam nic seryjnego audio, jak jade z głośna muzyka nie słyszę nic innego oprocz muzyki:) (nawet pojazdow na kogutach nie słychać, ale przyzwyczajenie i obserwacja lusterek starcza:)) a nir mam subwoofera
Offline

Pawlo

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 sty 2016, 21:53
  • Lokalizacja: Maksymów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post18 sty 2016, 0:39

forest64 jesteś no bez żadnych tu akcji :D ale kochana <3 serdeczna i poświęcasz swój czas na pomoc i wytłumaczenie opisach czy zdjęciach. Każdy pomaga ale Ty przebijasz wszystkich na głowę. Dziękuje Ci raz jeszcze. Zaczarowałaś mnie tym radiem i zamówiłem sobie takie jak Twoje tylko czarne. Nie te co tu pokazałem.

Wszystkim co pisali o radiach ,że lepiej nie seryjne też dziękuje. Wole ciszej posłuchać ale z klimatem.

PS. Miało Twoje radio kod ?
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1 generacjii - oryginalne radio samochodowe.

Post18 sty 2016, 2:32

Tak. Jest widoczny na zdjęciu. Odręcznie napisany przez sprzedającego, który je wymontowywał :)
pozdrawiam

-- Połączono posty: 27 sty 2016, 18:31 --

Pawlo, jest jeszcze na forum starannie opracowany materiał:
[url] viewtopic.php?f=17&t=30
[/url]
może będziesz zainteresowany:)
pozdrawiam :!:
Obrazek
Poprzednia

Wróć do Car Audio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron