Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:50 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Głośniki do niefabrycznego radia w Twingo I

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

cbt57

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 22 gru 2015, 21:45
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Głośniki do niefabrycznego radia w Twingo I

Post06 sty 2016, 22:22

Witam!



Zwracam się z małą prośbą. Kupiłem drugie auto w rodzinie, jakim jest Renault Twingo I. Miałem tam fabrycznego kaseciaka i 4 głośniki. 2 niskotonowe i 2 tweetery. Głośniki podobierane są parami (niski i wysoki ton) do kostki ISO. Z tego co rozumiem to są po prostu połączone w ten sposób: lewy głośnik to tweeter i niski ton oraz prawy głośnik to tweeter i niski ton. Postanowiłem ulepszyć trochę akustykę w aucie tak, żebym słyszał w końcu muzykę przy prędkości 120km/h.



Kupiłem następujący zestaw:

- radio Blaupunkt Tokyo 110

Moc wyjściowa: 4x50 W

Impedancja: 4 Ω



- głośniki dwudrożne Pioneer 2 sztuki

Impedancja: 4 Ω

Maksymalna moc wyjściowa: 230 W
Moc znamionowa: 35 W



- głośniki jednodrożne DAX

Max moc muzyczna 120 W
Moc nominalna 50 W
Impedancja: 4 Ω

Chciałbym dać je w pary jak wyżej. Pytanie tylko jak to będzie działało i czy nie spali radia.

Narazie wstawiłem radio i zmieniłem te niskie tony na dwudrożne Pioneer i działa ładnie, nie charczy. Na dniach przyjdą mi jednodrożne i mam zamiar usunąć tweetery.

Czy mogę prosić o jakieś rady? Tylko proszę bez tekstów, żeby dokupił wzmacniacz za 400zł itd. Chcę po prostu dobrze słyszeć muzykę przy większych prędkościach i nie mam zamiaru ładować w ten samochód góry pieniędzy na car audio bo to nie jest samochód od tego.


Jak okaże się, że któreś z tych głośników będę musiał jednak odstawić to chętnie je zamontuję w mojej Lagunie III. Jedne mają średnicę 10cm a drugie 13 cm. Pytanie gdzie je najlepiej wstawić :)


Pozdrawiam!
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Głośniki do niefabrycznego radia w Twingo I

Post07 sty 2016, 0:05

Nie lepiej było kupić zestaw odseparowany (tweeter + woofer)? To co chcesz rzeźbić trochę dziwne mi się wydaje.
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Głośniki do niefabrycznego radia w Twingo I

Post07 sty 2016, 19:23

Masz radioodtwarzacz 4 x 50W i kupiłeś 4 głośniki o mocy max 50W każdy. Matematyka i fizyka mówią OK! Każdy głośnik do oddzielnego pinu w gnieździe i będzie działać. Nie ma potrzeby i sensu łączenia głośników w pary, wzmacniacz zrobi to za Ciebie ;) W czym więc problem? Instrukcja obsługi w garść, odszukaj schemat i połącz przewody.
Nie będę mędrkował o sensie lub braku sensu zastosowanych głośników. Każdy ma takie audio na jakie go stać oraz na ile żona i wyobraźnia pozwala ;)
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Głośniki do niefabrycznego radia w Twingo I

Post07 sty 2016, 20:25

To 4x50W to taki bardziej marketing, niż realna moc. Realnie pewnie 4x15W będzie.

Wróć do Car Audio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron