Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:22 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Wymiana foteli w Twingo

Przeróbki i szeroko pojęty tuning zarówno optyczny jak i mechaniczny
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

TKP

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 20 paź 2012, 21:27
  • Silnik: -

Wymiana foteli w Twingo

Post21 paź 2012, 20:02

Odebrałem fotele od tapicera i .....
I nie mogłęm się powstrzymać, żeby ich nie przymierzyć do mojej Żaby :D

Obrazek

Jak widać fotel jest mocno przechylony do tyłu...
Ale chodziło mi ogólnie o gabaryty, bo co innego metrówka, a co innego przymierzyć tak realnie :lol:
W dalszej części wątku dokładnie opiszę krok po kroku jak wykonac mocowanie itp.

Z płaskownika 35mm wyspawałem taką oto konstrukcję

Obrazek

Obrazek

Ponieważ Płyta podłogowa Twingo nie jest płaska i punkty mocowania foteli znajdują się na różnych wysokościach, zastosowałem odpowiednią konstrukcję metalową w miejscach o szczególnie dużej różnicy poziomu. Miejsze róznice mam zamiar zniwelować przy pomocy dłuższych śrub i podkładek z gumy ( bieżnia taśmociągu ).
Po ułożeniu fotela całość wygląda niestety żle :evil:

Obrazek

Obrazek

Fotele są ewidentnie zbyt wysoko zamontowane

Najlepiej widać to na tym zdjęciu

Obrazek

Muszę całość opuścić o około 6 cm, tak aby linia plastikowej osłony fotela zbliżyła się do lini płaskownika.
Dopiero wtedy zyskam wysokośc foteli na poziomie oryginalnych ( fotel kierowcy, którego jeszcze nie próbowałem montować ma regulowana elektrycznie wysokość ).

Fotel pasażera ( mocowanie ) mam juz zrobione. Problem jest z fotelem kierowcy, gdyż wiąże się to z czasowym wyłączeniem autka z eksploatacji :( . Przymierzam się do tego na jutro, ale nie mogę nic obiecać :roll:

Fotele już w Żabie :)

Obrazek
Obrazek
Zaraz jadę zmienić mocowanie, ma być bardziej estetyczne :mrgreen:
Generalnie jest OK, Twingo jest bardziej wygodne, wszelkie nierówności pokonuje płynnie, pozbyłem się wrażenia że jadę taczką :twisted:
Miejsca jest full, ale ja nie mam tylnej kanapy :wink:

Po wyjątkowo ciężkich bojach z montażem foteli zdecydowałem się na wspawanie podłużnic z profili zimnogiętych 80x80

Obrazek

Obrazek

Jestem już po przymiarkach i jest GIT :)
Póki co wszysko jest zakonserwowane i czekam aż wyschnie farba. Póżniej opiszę ja poradziłem sobie z wykładziną podłogową i kilka fotek zamontowanych foteli ;)


Dziś po wyschnięciu konserwacji mogłem wykonać wygłuszenie http://forum.twingo.pl/viewtopic.php?f= ... 062#p95062

Po założeniu wygłuszenia wyciachałem jeszcze kawał wykładziny podłogowej, z oryginału została tylko przednia część :)

Obrazek

Następnie dorobiłem brakujący kawalek z wykładziny bagażnikowej ( wykładałem nią również bagażnik Żaby) i zamontowałem fotele. Całkiem przyzwoicie to wyszło :mrgreen:

Autor : Arti
Jestem kontem testowym, służącym do tworzenia istniejących już tematów do działu FAQ!

Wróć do Modyfikacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron