Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:32 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Przygasające światła/za słaby alternator?

Przeróbki i szeroko pojęty tuning zarówno optyczny jak i mechaniczny
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Beemka

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 21:46
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Przygasające światła/za słaby alternator?

Post22 sty 2019, 9:39

Witajcie,

Mam do Was pytanie, jak wygląda u Was sprawa z przygasaniem świateł w waszych samochodach po odpaleniu. U siebie (Twingo II rocznik 2009 z silnikiem 1.2) zauważyłem że po odpaleniu silnika, zanim ruszę światła przygasają. Efekt jest taki jakby alternator był nie dowymiarowany do potrzeb zużycia na samym początku prądu. Miałem podobnie w starym Clio II. Ale chyba mam wrażenie że było to mniej widoczne. Generalnie zastanawiam się czy istnieje możliwość wymiany alternatora na mocniejszy od innego modelu jak np modus czy właśnie clio?. Może ktoś ma z tym doświadczenia. Samochód mam z klimatyzacją i otwieranym szklanym dachem więc sądziłem że powinien być mocny alternator bo jednak trochę jest zużycia prądu. Dodam że nie akumulator też nie mam pierwszej młodości (jest sprawny ale za mały jeśli chodzi o pojemność w stosunku do tych, które są teraz w sprzedaży - ma z 5lat.) biorę też to pod uwagę ponieważ mógł, ktoś go kiedyś błędnie wymienić na za mały egzemplarz ale nie wiem czy ma to wpływ na takie zachowanie samochodu (przygaszanie).

Dzięki za sugestie. Pozdrawiam.

Wróć do Modyfikacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron