Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:40 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo II nie odpala po wypadku

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Lexi_za_kolkiem

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 paź 2018, 15:56
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: D4F 780 TCe* 1.2 (100KM)
  • Rocznik: 2007

Twingo II nie odpala po wypadku

Post25 paź 2018, 16:14

Hej, chciałabym na wstępie zaznaczyć, ze od wczoraj przeszukuje fora i nie znajduje odpowiedzi, dlatego postanowiłam założyć temat. Jeśli to spam, to bardzo przepraszam, ale często spotkałam się z wpisami, ze coś poszło na Priv i ze to pomogło, wiec inaczej nie mam jak dotrzeć do tej wiedzy :)

Miałam wczoraj wypadek, uderzyła we mnie sarna, na szczescie poszedł błotnik reflektor, blacha i szyby całe. Auto po zderzeniu i nagłym zahamowaniu chodziło, chciałam je przestawić bardziej na pas awaryjny (bo było pomiędzy awaryjnym a prawym), ale ze byłam roztrzęsiona, to mi zgasło. I od tamtej pory nie chce zapalić (ale spoko, już tam nie stoi :P ).

Twingo o którym mowie to Twongo II, rocznik 2007. Moj teść kazał mi szukać wyłącznika bezwladnosciowego, ale raz znajdowałam informacje, ze w tym Twingo już tego nie ma, raz ze pod maska. Nie znaleźliśmy. Inna rada było, żeby wyciągnąć akumulator na godzinę i to powinno zresetować ustawienia, nie pomogło, cały czas efekt ten sam, po włożeniu o przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka, auto nie zapala, a na kontrolce widać taki klucz i poduszki powietrzne. To tez może być istotne, ze żadna poduszka mi nie wystrzelil. Auto się zatrzymało, i chodziło, zgasło, bo mi z nerwów sprzęgło uciekło.

Pomożecie?
Silnik 1.2
Twongo II 2007
Czarne :D

Możecie pisać mądrze i specjalnościowe, pokaże to komuś, kto ogarnia temat :) (narzeczony, teść). Moim wkładem w naprawę mojego autka ma być kasa i poszukiwanie informacji na forum.
Z góry dzięki :)9
Offline
Awatar użytkownika

k1erwin

  • Posty: 102
  • Rejestracja: 17 mar 2007, 9:52
  • Lokalizacja: KRAKÓW
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2013

Re: Twingo II nie odpala po wypadku

Post25 paź 2018, 21:46

Musisz podpiąć Twingo pod kompa i skasować błędy.W nowych autach rolę wyłącznika pełni sensor poduszek.Blokuje on uruchomienie silnika po dzwonie.
C3G700/96 LPG
D4F702/03
D4F770/13
Offline

Ertede

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 sie 2018, 21:49
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Twingo II nie odpala po wypadku

Post28 paź 2018, 22:01

Przy probie uruchomienia załączają się awaryjne??
Offline

Lexi_za_kolkiem

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 paź 2018, 15:56
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: D4F 780 TCe* 1.2 (100KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Twingo II nie odpala po wypadku

Post31 paź 2018, 13:48

Ertede pisze:Przy probie uruchomienia załączają się awaryjne??



Hej, nie załączają się awaryjne przy próbie uruchomienia. Dziś moj teść miał poprosić kogoś o zresetowanie tego komputera, ale już mi przeczycie mówi, ze coś jest nie tak, bo przed chwila dzwonił i się pytał czy silnik zgasł po zderzeniu z sarną. No wiec nie zgadł, chodził normalnie, ale jak roztrzęsiona chciałam przestawić auto, to wtedy mi sprzęgło uciekło z nerwów i zgasł. Zobaczymy, czy coś wymyśla :(
Offline

wolek

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 19 sty 2016, 23:44
  • Lokalizacja: Opole
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2010

Re: Twingo II nie odpala po wypadku

Post11 kwie 2019, 9:11

Tylko tak dla potomności w Twingo z 2010 roku - jak by ktoś potrzebował zarejestrowany "crash" w komputerze od poduszek (jak i wywalone poduszki i napinacze) nie powoduje tego, że nie możemy uruchomić auta.

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron