Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:11 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Falowanie obrotów/gaśnięcie silnika - regulacja zaworów

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

thudy

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 maja 2018, 21:07
  • Lokalizacja: Lędziny
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Falowanie obrotów/gaśnięcie silnika - regulacja zaworów

Post29 maja 2018, 12:37

Witajcie!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Twingo II z silnikiem 1,2 16V - a właściwie żona. Na dzień dobry zaserwowałem "Renii" pakiet wymiany materiałów eksploatacyjnych - rozrząd, świece, filtry, wszystkie płyny.
O kilku dni miałem problem z falującymi obrotami, kilka razy silnik nawet zgasł na wolnych obrotach. Wyczytałem że najczęstszą przyczyną jest zabrudzona przepustnica. Przepustnicę wyczyściłem, zamontowałem, przeprowadziłem adaptację - bez programu - chyba że jest ona nic nie warta, ale samochód zaczął "trzymać" obroty. Tylko te obroty są bardzo niskie - w granicach 650 obr/min. Ruszenie samochodem bez dodania gazu nie wchodzi w grę bo od razu gaśnie.
Przysłuchałem się również silnikowi i mam wrażenie że trochę "grają" zawory więc przymierzam się do regulacji zaworów bo być może źle wyregulowane mają wpływ na pracę silnika.
Pytanie jest następujące: jakie luzy zaworowe powinienem ustawić bo mam dwa źródła:
- jedne podają - dolot 0,25 do 0,32; wydech 0,35 do 0,42
- drugie - dolot 0,05 do 0,12; wydech 0,15 do 0,22
Kolejne pytanie, bo widzę że wokół świec mam lekkie zapocenia, przy okazji wymiany uszczelki pod pokrywą chciałbym wymienić uszczelniacze świec, czy zestaw o numerze 7701473164 będzie pasował ?
Ostatnią rzeczą o której myślę to cewka zapłonowa, ale póki co obroty się ustabilizowały więc na razie zostawię w spokoju.

Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

maciejasking

  • Posty: 557
  • Rejestracja: 08 sie 2010, 14:27
  • Lokalizacja: LUBOŃ/POZNAŃ
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Falowanie obrotów/gaśnięcie silnika - regulacja zaworów

Post29 maja 2018, 16:19

obroty mam również 650-680, uszczelniacze świec dobre

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron