Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:12 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Demontaż wentylatora nawiewu Twingo II 07-

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jacek123

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 wrz 2017, 22:24
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Demontaż wentylatora nawiewu Twingo II 07-

Post07 wrz 2017, 8:28

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem forum, a jednocześnie właścicielem Twingo 1.2 75KM z 2008 roku, którym przez ostatnie 9 lat zrobiłem ponad 140 tys km. Zdecydowałem się zapytać na forum o nurtującą mnie od wczoraj kwestię - wentylator nawiewu najpierw hałasował, teraz wyraźnie przestał chodzić, jest zblokowany. Odnalazłem już go przy nagrzewnicy, od strony pasażera. Zdemontowałem część pokrycia deski rozdzielczej na przeciw pasażera (to co przykrywa poduszkę powietrzną) + poduszkę powietrzną. W schowku udało mi się zdemontować prawdopodobnie specjalnie do tego przewidzianą "kratke" rewizyjną - reasumując mam dostęp do wentylatora za równo od góry, przez pusty otwór gdzie wcześniej była poducha, jak i od dołu przez schowek (jak zdemontować schowek nie mam zielonego pojęcia, wydaje mi się że wymagałoby to demontażu całej deski rozdzielczej). Moje pytanie do Was brzmi - jak wyciągnąć ten wentylator? Rusza się lekko, leciutko, kiedy próbuje nim z całej siły kręcić lewo-prawo, ale nic po za tym. Za pewne musze przyłożyć trochę więcej siły i próbować kręcić nim w konkretną stronę... albo pociągnać? Gdybym wiedział jak byłoby mi prościej

Szukałem podobnych tematów, jednak dotyczyły one 1 generacji Twingo.

Z góry dziękuje Wam za pomoc i sugestie!
Pozdrawiam, Jacek

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron