Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 6:32 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo c3g dziwne zachowanie

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kamil428

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 27 gru 2014, 14:59
  • Lokalizacja: Polska Łódź
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Twingo c3g dziwne zachowanie

Post26 cze 2015, 19:18

Witam,
pewnego razu zatankowałem na Orlenie kilka litrów, auto zaczęło strasznie mulić. tego samego dnia dolałem na Statoil z 20 litrów i problem ustąpił ( auto jeździło jak marzenie). Gdy zapaliła mi się rezerwa wjechałem na Orlen i zatankowałem. Problem powrócił. Auto muli, co jakiś czas czuć w środku benzynę lub benzynę z olejem , czasem z rury strzela.
Może być to wina paliwa? Czy coś poważniejszego się dzieje? paliwo może wlatywać do środka z rury wydechowej (niespalone)? Akurat nad rurą nam ubytek w uszczelce klapy bagażnika i jest spora szpara.
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo c3g dziwne zachowanie

Post26 cze 2015, 22:34

Tankuj paliwo ze stacji na którym wyjeżdżasz najwięcej kilometrów (tym samym nie masz problemów z dziwnym zachowaniem jednostki napędowej). Orlen Orlenowi nierówny. Czasami stacje "no name" mają lepsze paliwo niż te "prestiżowe", bo oferują paliwa z mniejszymi ilościami dodatków zwiększających ilość paliwa a niezmniejszającymi ilość paliwa w paliwie :) Nie ma reguły, trzeba przetestować różne źródełka i wybrać najlepsze dla portfela i silnika.
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego
Offline

kamil428

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 27 gru 2014, 14:59
  • Lokalizacja: Polska Łódź
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Twingo c3g dziwne zachowanie

Post27 cze 2015, 19:03

Masz rację będę to miejsce omijał. Nawet diagnosta stwierdził dziś, że to chrzczone paliwo było bo śmierdziało z rury.

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości