Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:57 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Zakup renault twingo II z skrzynią quickshifter

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

danielotek1

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 sty 2019, 23:22
  • Lokalizacja: Przybysławice
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Zakup renault twingo II z skrzynią quickshifter

Post21 sty 2019, 23:45

Mam zamiar kupić uszkodzone twingo II 1.2 75km. w wersji night&day z przebiegiem 16 000 ze skrzynią automatyczną typu quickshifer, problem w tym że w internecie jest mało opinii dotyczącej tej skrzyni biegów dlatego zwracam się do was. Do tego czytałem że jeżeli jest odpięty akumulator to trzeba ją kodować na nowo, na czym to polega? A samo uszkodzenie samochodu polega na tym że wszystko jest do zrobienia, tylko obawiam się urwanej łapy silnika razem z gwintem, jest to wymienna część czy raczej cały blok?
Offline

cyborg50

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 14 sty 2012, 19:46
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2010

Re: Zakup renault twingo II z skrzynią quickshifter

Post07 kwie 2019, 22:26

Cześć. Mam twingo I ze skrzynią quickshift 5. przejechałem jakieś 200 tysięcy km. Nigdy nie miałem problemów ze skrzynią po odpięciu akumulatora. To raczej są mity. Problemy jakie mogą wystąpić najczęściej to awaria pompy hydrauliki do napędu automatyki skrzyni, awaria czujnika ciśnienia oraz chyba najpopularniejsze awaria czujnika położenia sprzęgła.
Generalnie skrzynia jest spoko jeśli nie chcesz jeździć sportowo :) Trzeba się przyzwyczaić ale tragedii nie ma a wygoda jest.
Minusem jest to że jeśli padnie pompa albo jej sterowanie (czujnik ciśnienia albo przekaźnik) to skrzynia zrzuci na luz i już. Dalej nie pojedziesz. Zdarzyło się że jak padła mi pompa to skrzynia została na 1. No i oczywiście jak większość mechaników zobaczy co jest pod maską to wezwie egzorcystę :) Ale ja jestem zadowolony

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron