Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:29 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Moja " Renia"

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Moja " Renia"

Post10 sty 2016, 3:23

Obrazek
Obrazek

WITAJCIE KOCHANI !
Zarejestrowałam się w Klubie w lutym 2015 roku, ale dopiero dziś bardzo dokładnie prześledziłam wszystkie zakładki i przeczytałam wszystkie tematy. Mnóstwo tu Waszej pasji i pracy włożonej w ich opracowanie. Dziękuję Wam w imieniu swoim i innych osób, które z wielu wartościowych porad skorzystały i korzystać zapewne będą.
Dziś napiszę Wam o mojej „ Reni”-zwanej przez Was Żabą:).
Kupiłam ją rok przez rejestracją tutaj, czyli w lutym 2014 roku. To mój pierwszy w życiu samochód i pewnie ostatni:). W karcie pojazdu napisano:
data rejestracji za granicą: … listopad 2000
data 1 rejestracji w Polsce: … lipiec 2008
Jestem więc trzecią właścicielką od luty 2014
Jeśli wierzyć licznikowi(choć po przeczytaniu Waszych uwag wiem, że nie zawsze należy:) ), to zakupiłam ją z przebiegiem 98.124km. Dziś mam na liczniku około 20 tysięcy km więcej i mnóstwo pozytywnych wspomnień.
Moje autko jest wyposażone w:
- poduszki powietrzne kierowcy i pasażera*
- zagłówki z regulacją wysokości
- układ blokady zapłonu
- elektryczne szyby przednie
- przednie pasy z możliwością regulacji i napinaczami
- tapicerkę welurową
- przyciemniane szyby
- wentylator o 4 prędkościach nawiewu
- ciemnoszare zderzaki
- elektryczne lusterka w kolorze karoserii
- wspomaganie kierownicy
- centralny zamek
- system automatycznego blokowania drzwi podczas jazdy
- czasowy wyłącznik oświetlenia
- ABS
- regulację siedzenia na wysokość
- światła przeciwmgielne
- sterowanie radiem przy kierownicy
- skórzany mieszek zmiany biegów
-klimatyzację
-szybę termiczną
Przy poduszkach postawiłam znak*, ponieważ mam wątpliwości, czy obie tam są:). Przeczytałam na forum, że jeżeli kolor osłony poduszki różni się nieco od koloru kierownicy, to może jej tam nie być:). Pewnie można to sprawdzić, ale nie próbowałam.
Do tej pory moja „Renia” praktycznie nie sprawia kłopotu. Z własnej nieprzymuszonej woli i za namową przyjaciół zanim wsiadłam pierwszy raz za kierownicę ( marzec 2014)wymieniłam: sworzeń wachacza(30zł) prawy łącznik stabilizatora(60zł) i tarcze hamulcowe(2x80zł).Przeczyszczono mi również i uzupełniono klimatyzację. Przez parę długich miesięcy cierpliwie szukałam oryginalnego radia do Twingo i w końcu gdzieś pod Bielskiem znalazł się Pan, który miał u siebie to, czego szukałam:). Ten zakup ucieszył mnie najbardziej. Lubię słuchać ulubionych kawałków jadąc, a ten sprzęt, który był zamontowany był pewnie dobry, ale po pierwsze był czarny, co kłóciło się z moim poczuciem estetyki, po wtóre nie działał, bo ktoś zwinął poprzedniej właścicielce antenę:) Sąsiad „zza płota” jak mawiają pokazał mi jak wyciągnąć stare radio za pomocą gwoździ:) i pomógł zamontować oryginalne z 1999r. W tym roku latem wymieniłam lewy łącznik stabilizatora i po prawie półtora roku poszukiwań udało mi się zdobyć jedno brakujące i pasujące pokrętło do panelu sterowania nawiewem. Jedynym małym marzeniem, jakie pozostało mi do spełnienia jest zakup alufelg do mojej „Reni”. Mam już namiary i rady od Klubowiczów, więc może się uda.Oby!. Jeśli chodzi o najbliższe plany, to z utęsknienim czekam na wiosnę, bo jak tylko zrobi się ciepło skorzystam z rady z 2012r. „Wyciszamy maskę żaby”.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIEPŁO!
Jolanta

-- 15 sty 2016, 7:01 --

1. "Renia" w terenie :lol:
Obrazek

2. Dużo jeździ i dobrze się sprawuje. Zasłużyła więc na "własny kąt" :lol:
Obrazek

3. "Renia" pierwszy raz na zakładowym parkingu :D (marzec 2014)
Obrazek

4. Pierwszy raz w gościnie :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 lip 2016, 18:34 przez forest64, łącznie zmieniany 14 razy
Obrazek
Offline

Pawlo

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 sty 2016, 21:53
  • Lokalizacja: Maksymów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Moja " Renia"

Post17 sty 2016, 0:33

Śliczna żaba <3 , widać bogato wyposażona i zadbana , poprosimy o więcej zdjęć bo naprawdę autko piękne. Cudowny opis czuć w nim miłość do autka i pasje. Zainspirowany tematem założę też jak znajdę chwile.

Pozdrawiam i życzę radości z autka i jazdy.
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post17 sty 2016, 1:08

Bóg Zapłać dobry człowieku :D
Pasja faktycznie jest.
"Renia" ful wypas- trafiła mi się jak ślepej kurze ziarno.
Jest naprawdę ok.
W takim razie pozdrawiam TEN Maksymów
Obrazek
:D
Ostatnio zmieniony 17 sty 2016, 17:59 przez forest64, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Offline

Pawlo

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 sty 2016, 21:53
  • Lokalizacja: Maksymów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Moja " Renia"

Post17 sty 2016, 17:40

Ten Maksymów - wieś w woj. świętokrzyskim, w pow. opatowskim, w gminie Tarłów. Ty masz bogatą żabę a ja najbiedniejszą.

Pokaż foty z wnętrza i jak teraz ona wygląda w zimowych odsłonach ? :P
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post17 sty 2016, 19:15

WNĘTRZE:
Obrazek
podłokietnik montowałam samodzielnie, zagłówki kupił mi syn na allegro(na urodziny :D )
Obrazek
"dupka" wygląda w środku tak, bywa tam jeszcze zgrabny pojemnik z tworzywa sztucznego, przeźroczysty z pokrywą ( na zakupy), ale został w Krakowie u córki na uczelni razem z prowiantem, który Jej ostatnio zawiozłam :D
Obrazek
PORZĄDEK MUSI BYĆ :!: w jego ramach zakupiłam na allegro:
saszetkę nr_1, w której trzymam długopis i notes w ważnymi zapiskami( przebiegi, ewentualne naprawy z datami, dane techniczne swojego samochodu, co kupiłam i inne związane z autem)oraz wydrukowane w domu oświadczenia sprawcy kolizji drogowej, tak na wszelki wypadek, gdyby coś się wydarzyło(ten nawyk wpoiła mi instruktor jazdy, która przygotowywała mnie do egzaminu)
Obrazek
saszetkę nr_2, w której trzymam drobiazgi typu: zatyczka do zapalniczki, którą zajmuje mi transmiter, kable do nawigacji i kamerki i inne potrzebne kabelki, "szpilki" i gwoździki do radia, spinki do dywaników itp
Obrazek
oraz na OLX torbę konferencyjną z limitowanej serii. Posłała mi ją z Białej Podlaskiej babeczka, która wystawiła ją jak pisała po roku czasu ponownie(bo nie znalazł się kupiec)
Obrazek
Trzymam w niej:
plecioną linkę holowniczą i przewody rozruchowe TYP 120/2m(dostałam od moich chłopaków :D )
trójkąt ostrzegawczy ECE R27
komplet żarówek samochodowych NARVA
zestaw podstawowych wkrętaków(8szt)z funkcja podświetlania(kupiłam w Biedronce :lol: )
płyn hamulcowy DOT-4
olej silnikowy elf 75W-80
płyn do chłodnicy Dynagel 2000- różowy
WD-40
BOLL- środek ochrony karoserii(jeszcze nie używany)
szampon samochodowy
pastę tempo
rękawice ochronne i parę foliowych worków
We wnętrzu "podróżuje" ze mną też małe pudełeczko tzw. zajawka wykonana w ramach odskoczni od stresującej pracy :D
Obrazek
Są w nim śruby, śrubki i śrubeczuńki, które nie muszą, ale mogą być pomocne oraz zapachy do auta na zapas.
Wykonane z puszki po kawie, zdobioną metoda decupege(dziewczyny wiedzą o co chodzi :lol: ) z logo na wieczku, które "wytargałam" z jednego z oryginalnych kołpaków, które kupiłam razem z autem. Niestety były tylko dwa :cry:
Obrazek
A to maleństwo mam ZAWSZE przy sobie:
Obrazek
Takie rameczki:
Obrazek
DOKUMENTACJA
Dla jej uporządkowania założyłam sobie segregator.
Obrazek
Trzymam w nim:
1. Decyzje Starostwa dotyczące uprawnień.
2. Umowę kupna pojazdu.
3. Faktury poprzedniej właścicielki(np. za wymianę akumulatora)
4. Ksero instrukcji obsługi Renault Twingo.
5. Korespondencję dotyczącą ubezpieczenia pojazdu(korzystam z MTU Sopot)
6. Wzór wypowiedzenia umowy ubezpieczenia(na wszelki wypadek :) )
7. Zaświadczenia o przeprowadzanych badaniach technicznych pojazdu.
8. Inne znalezione w sieci i wydrukowane,interesujące mnie materiały dotyczące np.
oznaczeń profilu kołnierza felg( u mnie to 5,5)
unijnego systemu znakowania opon
dopuszczalnych wartości szerokości felg i opon
zasad doboru śrub
odnawiania felg stalowych(robiłam to sama po zakupie auta)
punktów karnych i mandatów :D
skróty-alfabetyczny indeks dot. rożnych marek ( np. u mnie A/C- układ klimatyzacji)

ZIMOWE ODSŁONY
Na chwilę obecną tylko jedna, spod wiaty, gdzie Renia"nocuje", ale obiecuję, że jak tylko nasza sądecka zima przyjdzie na dobre(bo na razie tylko straszy), to odszukam odpowiedni plener i zrobię co się da.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 lut 2016, 13:43 przez forest64, łącznie zmieniany 7 razy
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

J@nush

Nadworny fotograf

  • Posty: 797
  • Rejestracja: 22 sty 2006, 0:57
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Silnik: -

Re: Moja " Renia"

Post17 sty 2016, 23:36

Bardzo ładna żaba.
NS kiedyś był siedliskiem żabek :)
Niskich i głośnych.
Teraz widzę że pojawiają się nowi ludzie.
Będzie może okazja się kiedyś spotkać, poznać nowych użytkowników i odwiedzić starych "wyjadaczy Twingo"
Tomek

"....jeden lubi, prawda jak mu skrzypce grają, drugi jak mu buty śmierdzą...."

Obrazek
Obrazek
Offline

Pawlo

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 sty 2016, 21:53
  • Lokalizacja: Maksymów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Moja " Renia"

Post18 sty 2016, 0:49

Mi to słów brak ;) nie dość ,że najpiękniejsza i bogata żaba na forum to jeszcze te torby i skrzynka wszystko 100% oryginał takie rzeczy powinny dawać seryjnie do każdej żaby ! Wszystko czyste zapakowane co powinno być. Aż mi żal ,że ja nie mam tego ani takiego stanu auta. Na zlocie już wiemy kto będzie miał 1 miejsce ze 100% orginał auto ! ! ! :* Ty jeździsz nią wgl ? zima a takie auto :shock: moje to syf od soli brudu i szlak mnie trafia :cry: Niebawem i ja zaprezentuje chyba.
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post18 sty 2016, 1:10

Milo mi "poznać" SZEFA ODDZIAŁU LOKALNEGO :!:
Czy Grupa Małopolska na samochodowej mapie jest ok?
Czy lista jest aktualna? może trzeba kogoś dopisać :?:
Pozdrawiam

-- 18 sty 2016, 1:43 --
Jest tutaj mnóstwo pięknych żabek :)
Każdego dnia siadam za kierownicę o 6.15 :lol:
Jeżdżę do pracy w NS, 2-4 razy w miesiącu bywam w Krakowie u córki i pod Krakowem u Rodziny.
Poza tym jak tylko czas pozwoli robię sobie przejażdżki gdzie się da, oczywiście bez względu na porę roku. Muszę nadrobić stracony czas, bo prawko robiłam jako 50 letni babsztyl :D . Najdalej jak dotąd wypuściłam się w okolice Łodzi. Jestem samochodowym czyściochem i lubię mieć czyste auto na zewnątrz i bezwzględnie w środku. 'Renia" nie zawsze tak wygląda np. po wędrówce dajmy na to w serce Beskidu( Obidza) gdzie jestem częstym gościem. Wychodzę z założenia, że auto jest do jeżdżenia :D , ale rzadko bywa umorusane, bo niedaleko jest myjnia samoobsługowa. Czasem jednak po to tylko, żeby się przejechać jadę dużo dalej np. do Brzeznej, tam gdzie jest dość znany w tym rejonie Instytut Sadownictwa i fajna myjnia, na której nie ma kolejek, a jeśli bywają, to rzadko.
Mój samochód Pawlo ma fajny lakier i nawet jak jest ufajdany to nieźle wygląda, ale oczywiście staram się nie dopuszczać do takich sytuacji. Nie wypada bowiem, aby niewiasta brudasem podążała :D
Podobno w salonach powinni dawać różne "załączniki". Podobno sami pracownicy zatrzymują je u siebie, jeśli kupujący nie zapyta o nie,albo nie jest zainteresowany- i potem sami sprzedają to jako osoby prywatne na allegro, albo olx. Piszę podobno, bo nikogo za rękę nie złapałam po pierwsze, po wtóre na samochód ze salonu mnie nie stać i nigdy stać nie będzie.Podobają mi się stare samochody, mają swoją"duszę". Bardzo szanuję ludzi z pasją ( w różnych dziedzinach), pewnie dlatego, że mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii. TAK TRZYMAĆ!
Czekamy na Twoją prezentację. Nie musisz myć Żabki ;).
I tak jest piękna- bo jest Twoja!
pozdrawiam
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Moja " Renia"

Post18 sty 2016, 11:13

Pawlo pisze:.... Na zlocie już wiemy kto będzie miał 1 miejsce ze 100% orginał auto ! ! ! ....


Bazyl bedzie miał tą nagrodę, kolego zapraszam na zloty to sobie dopiero pooglądasz :)
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post18 sty 2016, 19:29

ZIMOWE ODSŁONY :

Odsłona zimowa nr_1 :D
Obrazek
Dowód dla Pawlo na to, że jeżdżę :lol:
Prawda, że na Zakopiance autko ładnie się zaprezentowało? :D
Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów ma w swoim dorobku takie piękne ujęcie :?: :?:
Co o jakości ujęcia sądzi nasz Nadworny Fotograf :?:
To piękne zdjęcionko przyszło dziś do mnie poleconym :evil:
pozdrawiam Wszystkich.
Obrazek
Następna

Wróć do Twingo I (1993 - 2007)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron