Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:26 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Informacje i ocena przed zakupem...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

m1strzunio

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
  • Lokalizacja: Bielawa
  • Silnik: D4F 780 TCe* 1.2 (100KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post20 wrz 2016, 22:33

Witam,
Robię przymiarkę do zakupu Twingo GT w wersji 1.2 TCE. Wybór, że hoho całe 3 sztuki w Polsce:
- http://www.olx.pl/oferta/renault-twingo ... hFMd7.html - ta wydaje mi się najbardziej sensowna,
- http://www.olx.pl/oferta/renault-twingo ... hwUAn.html - obawiam się dachu...
- http://www.olx.pl/oferta/renault-twingo ... hvJ4n.html - 133konie? pamiętam, że kiedyś ktoś prywatnie wystawiał ten samochód i pisał że ma wtryski od 1.6 i inne modyfikacje?

Czy możecie śmiało polecić któryś samochód? Może znacie kogoś kto nim jeździ? Najbliżej mam do wersji po tjunie ale najbardziej się jej obawiam. do reszty kawałek jest ale niestety wyboru nie ma...
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 wrz 2016, 7:31

Ostatnio stałem przed wyborem 1.2 tce czy 1.6 rs. I szczerze wolalem brac bez turbiny. .. nigdy nie wiesz w jakim stanie jest. Zazwyczaj te auta sa katowane wiec roznie to moze być.
Offline
Awatar użytkownika

m1strzunio

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
  • Lokalizacja: Bielawa
  • Silnik: D4F 780 TCe* 1.2 (100KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 wrz 2016, 11:02

Zdaję sobię sprawę z tego, że zakup TCE to ryzyko (wiadomo turbina) ale biorąc pod uwagę jak się jeździ RS to i tak ogólne zużycie modelu będzie mniejsze. Druga sprawa to komfort jazdy, RS jest typem sportowca i za wygodnie nie będzie. A trzeci punkt to koszty ubezpieczenia i paliwa, które w TCE będą jednak sporo mniejsze. Ale gdyby było jakieś RS w cenie do 17.5k to pewnie bym je kupił chyba że możesz polecić jakiś samochód? Bo w tym momencie jest tylko jedno RS z tego co widzę wystawione na sprzedaż i z tego co pamiętam to miało tylny błotnik robiony co widać nawet na zdjęciach i podejrzana sprawa że ogłoszenie jest z komisu. http://www.olx.pl/oferta/renault-twingo ... hCJDn.html
Offline
Awatar użytkownika

maciejasking

  • Posty: 557
  • Rejestracja: 08 sie 2010, 14:27
  • Lokalizacja: LUBOŃ/POZNAŃ
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 wrz 2016, 15:57

panoramy się nie bój, mam już ponad 5 lat, jest ok, nic nie cieknie, nie hałasuje
Offline
Awatar użytkownika

m1strzunio

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
  • Lokalizacja: Bielawa
  • Silnik: D4F 780 TCe* 1.2 (100KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 wrz 2016, 19:31

Dach panoramiczny jest fajny. Kiedyś miałem w Stilo - podczas deszczu woda lała się strumieniami. Ale jak słoneczko świeciło to było bardzo fajnie. Największy problem jak dla mnie to, to że w kraju są raptem 3 samochody Twingo GT co komplikuje mi całą operację. 190km mam do Ostrowa, 400km do Kielc a 440km nad morze... Szkoda że żaden z tych samochodów nie jest na forum. Było by zawsze łatwiej podjąć decyzję
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 wrz 2016, 22:31

Zawsze możesz skontaktować się z klubowiczem który ma bliżej on moze sprawdzić Ci auto czy wogole warto zwbys Ty jechal

Koszta ubezpieczenia wg mnie bzdura... za rs 2009 zaplacilem 700 fakt taki ze za mk1 zazyczyli sobie 600 gdy w poprzednim roku płaciłem 330(max znizki zero szkod) to zaden koszt. Spalanie rs nie ma turbiny tylko drugi walek rozrządu, jesli trzymamy go do 4 tys to jest moc i ekonomia a tce no tu turbina chodzi caly czas i tu spalanie potrafi byc większe. .. Komfort rzecz dyskusyjna 16 wieksza guma i nawet znośnie jest.
Nastepna sprawa w pl rs to wszystko bite! Gt juz mniej jednak trzwba spojrzec jak bardzo;) ja do swojego dlugo sie przymierzalem oględziny mechanikiem mierniki lakieru itp. .. zalezy jak kto kupuje auto
Offline

adwes

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:09
  • Lokalizacja: Berlin
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post01 paź 2016, 21:28

Mozecie cos doradzic, pierwszy ma dwa plusy, silnik 75 KM i zderzaki lakierowane, ale 2004 rok rejastracji.

http://ww3.autoscout24.de/classified/29 ... asrc=st|as

Automat mi pasuje, tylko to jest automat, czy skrzynia zautomatyzowana ( polautomat ), no i przeglad ma jeszcze na prawie dwa lata.

Drugi i trzeci, 2005 rok, po ostatnim lifcie, ale silniczki 58 KM, starczy to na miasto ? Najbardziej podoba mi sie ten niebieski.

http://ww3.autoscout24.de/classified/29 ... asrc=st|as

http://ww3.autoscout24.de/classified/28 ... asrc=st|as

Dylemat - rocznik i lift, czy silnik i ASB. Jak Wam sie wydaje ?
Aktualnie posiadane : Renault Trafic, 1.6 dCi, 90 KM, 2015 rok.
Citroen C4 Picasso 1.6 THP, 165 KM, ASB, 2016 rok
Bedzie Twingo
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post01 paź 2016, 23:17

8-zaworowy silnik będzie miał większą dynamikę niż 16v w automacie. Twingo jest dość dynamiczne zważywszy na moc i pojemność. 13,5s 0-100kmh to bdb wynik jak na ok.60KM. Na pewno mocy w mieście nie zabraknie i możesz poruszać się bez kompleksów. Btw twingo z aukcji ma skrzynię zautomatyzowaną, to nie jest tradycyjna asb. Ja bym się nie pchał. W przypadku awarii koszt naprawy może być bolesny a Manual w twingo jest bardzo przyjemny, bezawaryjny a w razie w kompletna używana skrzynia kosztuje 300zl.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline

sokol1984

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 lis 2016, 0:24
  • Lokalizacja: Rotterdam
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 lis 2016, 16:36

Witam,

mam do Was prośbę o ocenę poniższego egzemplarza, wersja initiale, 75KM. Oglądałem już to auto i odbyłem jazdę testową.

http://www.karelmatter.nl/occasions-aut ... -initiale/

Wnioski z oględzin:
- lakier w bardzo dobrym stanie, kilka małych rysek, brak rdzy, również na podwoziu. Felgi tez w bardzo dobrym stanie. Okładziny bębnów hamulcowych troszkę skorodowane
- brak śladów odkręcania śrub pod maską, slinik suchy, podwozie suche, amortyzatory suche.
- wnętrze stan bardzo dobry, kierownica niewytarta, skóra zadbana, nie stwierdziłem uszkodzeń. Oryginalne dywaniki z pojedynczym tylnym dywanikiem pokrywającym cały tył. Jedyne zużyte elementy to obsadki od sterowników szyb - w tej wersji pokryte są taką jakby cieniutką gumą i ona się mocno wytarła
- nawet uszczelki drzwi i bagażnika są całe, z jedną małą dziurką. Drzwi nie opadają.

Wnioski z jazdy:
- skrzynia chodzi bardzo dobrze, przy przełączaniu biegów nie słychać nic szczególnego
- silnik chodzi miarowo, nie faluje, nie buczy
- klima działa, radio działa
- po puszczeniu gazu w okolicach 150-160km/h słychać jakby dudnienie albo lekkie buczenie - to jedyne , co mnie zastanawia. Trwa to albo do wciśnięcia hamulca i wyhamowania do 120 albo po samoczynnym wyhamowaniu w okolice tej prędkości
- zastanawiam się też, jak dach sobie poradzi ze śniegiem w PL. Czy jak śnieg/lód zacznie się topić, to woda nie będzia zaciekać do środka? Dach wydaje się być w bardzo dobrym stanie.


Ostatnia rzecz - przebieg. W Holandii jest centralny system (Nationale Auto Pas), gdzie co roku rejestruje sie przebiegi i to auto ma certyfikat z tego systemu. Cena aut na rynku wtórnym jest bardzo mocno uzależniona od przebiegu, Twingo I można kupić juz za 600EUR, można też za 3500EUR.

Kupilibyście to auto? Widzicie jakieś istotne mankamenty?

Pozdrawiam,

Rafał
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 lis 2016, 20:38

Na zdjęciach bardzo ładnie wygląda. Dachu nie ma co się bać, jeszcze nie słyszałem by ktoś miał z nim problemy.
Czy dał bym tyle to już inna kwestia.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zakup Twingo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości