Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:04 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


żaba panaryśka

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: żaba panaryśka

Post29 lut 2016, 11:54

A co polecasz do opon w normalnych $? (tzn max 50zł)
Vinyl wydajny jest bardzo jeśli chodzi o stosunek ceny do pojemności (ok.30zł/l). Wcześniej stosowałem marketowe środki (Moje Auto) w cenie 12zł/400ml (w sprayu) i wydajność była dużo niższa. Vinyl daje lepszy efekt, połysk jest ładniejszy, bardziej satynowy, i wychodzi po prostu taniej. Próbowałem polecanego przez Sasia środka do impregnacji dachów firmy Koch (ok.80zł za tubkę sprayu) i nie byłem zadowolony ani z efektu ani tym bardziej z wydajności. Opakowanie starczyło mi raptem na 2 aplikacje a dach pozostał matowy (choć mniej). Litrowe opakowanie Vinyl'a starcza mi na 3-4 miesiące na 2 samochody. Wadą rzeczywiście jest potrzeba dość częstej aplikacji, zwłaszcza gdy używa się chemii do mycia auta. Zauważyłem, że bardzo dokładne wcześniejsze umycie opon zwiększa trwałość efektu. Zaletą jest bardzo szybka aplikacja- obskoczenie całego auta (opony, zderzaki, lusterka, dach) zajmuje max. 15-20min.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: żaba panaryśka

Post01 mar 2016, 11:10

Polecam kupić środek do umycia opon np ADBL Tire cleaner i do tego np Shiny garage B2b , i masz dobry preparat trwały i fajny wygląd . Ja vinyla używam tylko do plastików bo daje fajny efekt i trwały jest ale musi być dobrze przygotowana powierzchnia.
Twingo RS
Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: żaba panaryśka

Post22 mar 2016, 10:15

Wczoraj:
wymiana oleju, filtra oleju, filtra powietrza, świec, kabli WN. Koszt robocizny i części- 270zł.
Przebieg 219700km (21.03.2016). Niestety mechanior powiadomił mnie, że mocno cieknie ze skrzyni więc trzeba by ją wyjąć i uszczelnić.

-- pn mar 28, 2016 12:06 pm --

Święta świętami ale jest więcej czasu więc można coś przy aucie zrobić. Wczoraj auto umyłem, odkurzyłem, nawoskowałem, zaimpregnowałem rolkę, plastiki i opony, umyłem deskę i wewnętrzne plastiki oraz szyby z dwóch stron, wymieniłem złamaną klamkę (na zdjęciu widać różnicę koloru między ori a zamiennikiem) oraz "naprawiłem" wzmacniacz subwoofera (przyczyną okazał się bezpiecznik przy akumulatorze ale szukając przyczyny poprawiłem wszystkie połączania elektryczne :) ). Przy wymianie klamki namęczyłem się z usunięciem czarnych śladów po kleju do szyb, na który kiedyś przymocowałem boczek tapicerki (+ oczywiście spinki). Pomógł płyn do naczyń i benzyna ekstrakcyjna. Okazało się też przy okazji, że pręt klamki spadł z plastikowych uchwytów, przez co klamka ciężko chodziła (i w efekcie się złamała). Z innych robót (przy innym aucie)- wyprałem i zaimpregnowałem fotele (Vanish daje radę, wyglądają jak nowe).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: żaba panaryśka

Post28 mar 2016, 20:05

BRAWO :!:
Rysiu, ale pięknie wygląda :!: :!: :!:
Jak tylko znajdę chwilę dla siebie, chcę koniecznie zakupić środek, który polecałeś do tworzywa. Jest super :!:

-- 29 mar 2016, 17:29 --

a co myślisz o tym:
https://www.youtube.com/watch?v=RPFiwtU-jfw
miałeś z tym jakieś doświadczenia :?:
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: żaba panaryśka

Post09 kwie 2016, 11:40

Hej Forest64! Używałem K2 dawno ale to zupełnie inna liga niż Cartec. Jak już się zacznie używać dobrych (ale i droższych) kosmetyków, to nie ma powrotu. Jeśli chodzi o cenę to wydajność markowych kosmetyków rekompensuje ich wyższą cenę. K2 kosztuje koło dychy, Butelka Vinyl'a ok 30zł ale starcza na dłużej. Moim zdaniem nie ma porównania!
A jeśli chodzi o moją żabę do wczoraj przyszły nowe opony Toyo Proxes T1-R w rozmiarze 195/45R14. Na początku tygodnia robię zbieżność i opony wpadają na auto 8-)
No i ostatnio przydarzyła mi się nieciekawa historia z żabą: zmieniając koła na letnie prawdopodobnie zostawiłem przejściówkę na śrubę zabezpieczającą na feldze, ruszyłem i po prostu ją zgubiłem! Bez niej niemożliwe (a już na pewno w warunkach drogowych) jest zdjęcie koła! Przy złapaniu kapcia w trasie byłbym skazany na lawetę! Wszyscy wulkanizatorzy, bojąc się o zniszczenie felgi w trakcie siłowego zdejmowania tego cuda, odsyłali mnie do specjalistycznego zakładu (cały jeden we Wrocławiu) gdzie życzą sobie 55zł/szt (czyli zdjęcie 4 szt- 220zł!!!) przy czym śruby zabezpieczające ulegają uszkodzeniu przy takim zabiegu więc trzeba kupić kolejne (dodatkowy koszt). Na szczęście znalazłem dokument z numerem seryjnym zabezpieczenia i na jego podstawie dokupiłem przejściówkę- 39zł/szt (kupiłem 2szt na wszelki wypadek!)
A opony wyglądają tak:
Obrazek
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: żaba panaryśka

Post09 kwie 2016, 17:24

noooo piękne :shock: gratuluję :!: :!:
skąd "przyszły" ? w jaki sposób transport?
ryśku,co to za urządzenie po lewej ?
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: żaba panaryśka

Post09 kwie 2016, 18:37

Przyszły z allegro bo tam najtaniej znalazłem (kurierem). Po lewej pompka do kół (rowerowych, samochodowych, piłek, materaca itp). Są obecnie w Lidlu za 35zł, polecam. Koło rowerowe pompuje w kilka sekund, samochodowe w minutę, wielkie koło w terenówce w dwie. Mam już 3ci sezon i sprawdza się bdb i niepotrzebny kompresor w awaryjnych sytuacjach. Kupiłem generalnie do rowerów ale sprawdza się i w samochodach. Już kilku sąsiadów ze spuszczonym powietrzem pod blokiem poratowałem :lol: Aaa i pasuje do wszystkich rodzajów wentyli: samochodowego, rowerowego i presta (+ma adaptery do piłki i materaca).
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: żaba panaryśka

Post10 kwie 2016, 8:00

co to "presta"?
Obrazek
Offline

gacur1

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 25 gru 2012, 19:38
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Re: żaba panaryśka

Post10 kwie 2016, 13:28

rodzaj wentyla w rowerach - dzięki za info o pompce - tak się złożyło, że moja rowerowa się posypała to sie wybiorę do lidla i sobie zakupię :P
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: żaba panaryśka

Post19 kwie 2016, 10:16

Kilka dni temu żaba pojechała na zrobienie zbieżności. Niestety okazało się, że do wymiany:
-oba drążki kierownicze,
-osłony przekładni kierowniczej,
-2 łożyska kół z przodu,
-osłona przegubu zewnętrznego prawa.
Części kupione (270zł z 10% zniżką), dziś auto siedzi u mechanika na wymianie. Dopiero z nowymi bebechami można robić zbieżność no i w końcu założyć nowe opony.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
PoprzedniaNastępna

Wróć do Twingo I (1993 - 2007)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości