Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 01 maja 2024, 6:36 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Moja " Renia"

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 0:52

Mój patent na utrzymanie felg w czystości (białych z 14-ma ramionami :( ) to:
-1. mycie ich jak najczęściej, nawet 2-3 razy w tygodniu. Przy tej częstotliwości i świeżym brudzie wystarczy 1zł na myjce i czysta woda bez chemii,
-2. gdy felgi są zdjęte z auta (czyli po sezonie) dokładnie je myję i woskuję. Wosk zamyka pory i brud zdecydowanie trudniej przylega do felg,
3. gdy są bardzo brudne używam tzw. piany XXL (niestety dostępna na bardzo nielicznych myjniach samoobsługowych).
BTW Felgi Borix'a (jak podejrzewam), podobnie jak i moje, stały się białe w lakierni proszkowej. Koszt renowacji kompletu felg to 300-500zł (ok, doczytałem, że Borix zrobił to w inny sposób).
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 1:01

Rysiu jaki wosk :?:
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 1:03

Obrazek
Ten sam co i do karoserii.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 18:51

Odsłona zimowa nr_5 :D
Obrazek
Renia rozsławia TKP na terenie Miasteczka Studenckiego AGH :lol:
Obrazek
Offline

Asia w twingo

Pani Gadżet

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 30 sty 2016, 16:13
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 19:15

Pięknie wyszła z profilu ;) tylko czemu jedno foto tylko :roll: :!: oj urlop i od razu jazda ... :D jak się jechało ? Nie było żadnych niespodzianek ?
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 19:39

jezdnia w porządku :) , trochę deszczu i mgły na Gruszowcu(tam zawsze i nie ma zasięgu)
w Krakowie bywam przeważnie 2 razy w miesiącu
jeżdżę na Limanową, Mszanę ze względu na piękne widoki( w jednej z zimowych odsłon widać w tle jakie) , potem Zakopianką- przez Mateczne i na nim w lewo za drogą rzec można pod samą uczelnię
tam się Asiu"płynie", lubię to uczucie, tylko te murki betonowe na środku jezdni mnie denerwują
trzeba mieć głowę na karku i poruszać się lotem błyskawicy :D
jak się guzdrasz to trąbią :D
zauważyłam dziś, że kierowcy stojący lub jadący obok zwracają uwagę na nalepkę- uśmiechają się
dziś czterech pozdrowiło mnie uśmiechem i podniesieniem dłoni- TO MIŁE!
Obrazek
Offline

Asia w twingo

Pani Gadżet

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 30 sty 2016, 16:13
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 21:36

Ile Ci spaliła tak wgl ? Jaki to był odcinkowo kawałek km ? Dużo przerw na tankowanie z podziwianiem widoków a są piękne ;) aż się chce ustać i popatrzeć :!: Takie wypady to jo a nie tu poza miastem max 90 a w mieście 50 :evil: Wyprzedzałaś czy Cię wyprzedzali ?

Autko klubowe robi wrażenie :!: zobaczysz jak na zlot będziemy jechać 5 na godzinę bo każdy będzie patrzeć i podziwiać Nasze cuda :mrgreen:
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post16 lut 2016, 23:13

jeżdżę tędy:
Obrazek
źródło: google
przed wyjazdem tankuje zawsze do pełna, ubywa niecałe 1/4 baku
odległość około 120 km w jedna stronę
od Lubnia już Zakopianka:
Obrazek
źródło: google
tam w kilku miejscach ograniczenie do 70 km, poza tym zasuwasz minimum 100 i więcej
w zależności od pory dnia albo jedziesz w towarzystwie, albo czujesz się jak w USA na starym dobrym filmie- STRASZNA FRAJDA!
jeździłam też inną trasą( na Brzesko), ale "moja" zdecydowanie bardziej mi odpowiada
Obrazek
Offline

Asia w twingo

Pani Gadżet

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 30 sty 2016, 16:13
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Moja " Renia"

Post20 lut 2016, 19:19

Rozmarzyłam się jak napisałaś jeździsz jak w USA :D Twinga Twoja ma panoramiczny dach to w lato jak cabrio :P ja to tylko źymy łokieć i to max :D Twoja traska chyba nawet krótsza ? Jak się czujesz w miastach takich większych jest strach ? Ja jeszcze czasem mam :cry:

Do pełna to znaczy 25-30 l ? Bo tyle wchodzi to jakie Ty masz spalanie Miśku ? Zasuwasz jak KUBICA 8-)

Pytanko o etui. Przyszło wszystko co zamawiałam już i te etui. Z tego sklepu co Ty masz. Ale zrobisz foto jak masz dokumenty ? (zamażesz dane oczywiście) bo te etui wydaje mi się za wielkie :roll: Jak Ty to to rozwiązałaś ?
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Moja " Renia"

Post21 lut 2016, 14:36

Asiu mój samochód nie ma panoramicznego dachu- niestety. Bardzo mi się podoba taka wersja, ale nie można mieć wszystkiego. Rysiu ma takie fajne ujęcie otwartego dachu robione gdzieś z góry. popatrz sobie. Gdyby był u mnie można by ;) pokusić się o jazdę ze stopami na kierownicy :) i wiatrem we włosach :D , ale jeszcze by trzeba cegłówką obciążyć pedał gazu :lol: . To pewnie możliwe, ale... zdecydowanie lepiej nie kombinować :D
Co do dużych miast, zasadniczo otoczenie nie robi na mnie większego wrażenia. Staram się skupiać się na lusterkach, oznakowaniach , przewidywać ewentualne "pomysły" innych użytkowników(czasami bywają zaskakujące :x )i jechać do celu. Jeśli nie znam miejsca, w które jadę- korzystam z nawigacji. Wydaje mi się, że w dużych miastach jeździ się wygodniej, co do tłoku, to znajdziesz go wszędzie, czyli w każdym mieście, czy miasteczku w godzinach szczytu, a zwłaszcza w małych miejscowościach turystycznych, których tu nie brakuje dookoła. Weź np. taką Krynicę. Przy dobrych wiatrach jestem tam za około 40 minut, natomiast w sezonie trzeba czasem jeździć po niej następne 40, żeby gdzieś się wcisnąć :)
Etui faktycznie jest spore, ale już się do rozmiarów przyzwyczaiłam :)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2016, 15:28 przez forest64, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
PoprzedniaNastępna

Wróć do Twingo I (1993 - 2007)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości