Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 10:05 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Problem z instalacja gazową Landi.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post12 lut 2016, 16:09

Witam Piąty bieg juz zrobiony okazała sie poluzowana jedna sróba.:) Co do instalacji dzisiaj przepratrze jak to wygląda przy butli.:) Ma ktoś może jakieś częsci do Twingo do sprzedania typu lampy lnie po lifcie silnik spryskiwaczy?:) Pozdrawiam..:)
Offline

Asia w twingo

Pani Gadżet

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 30 sty 2016, 16:13
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post12 lut 2016, 21:47

Twine gazować toć to zbrodnia :!: to jest tak jak trzymanie żabę na sznurku :lol: :D
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 12:21

Hehe jak go nie gazowałem jak już zakupiłęm gaz był:) mam następne pytanie jaki olej do skrzyni biegów ma byc?:)
Offline

Asia w twingo

Pani Gadżet

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 30 sty 2016, 16:13
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 13:22

Z tego co się orientowałam ja to każdy mi mówił ... cytuje ... jak biegi wchodzą to na .uj zmieniasz :D :lol: niby 3 razy to się robi w życiu samochodu.
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 15:46

Cóż Ty za głupoty piszesz dziewczyno? Olej przekładniowy się WYMIENIA (w manualnej skrzyni co 100tys km, w automacie częsciej). Z tego co pamiętam zalałem żabę olejem Elf 75W80. A montaż LPG do Twingo (podobnie jak każdego innego NIEZABYTKOWEGO auta) to zupełnie normalna sprawa. Współczesne instalacje są bezobsługowe i bezproblemowe, pod warunkiem użycia odpowiednich komponentów i niezaniedbywania serwisu (filtry, świece, kable). Moje Twingo przejechało z gazem już ok. 200tys km i zaoszczędziło dla mnie ok.30tys PLN (czyli tyle ile kosztowało 1szą właścicielkę i 2Xtyle ile kosztowało mnie!). Obecnie ujeżdżam inny samochód z gazem, z 3-litrowym silnikiem i ASB i gdyby nie LPG zbankrutowałbym na paliwo (12-18l/100km).
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 17:13

Asiu panrysiek ma rację :!: Olej w skrzyni biegów się wymienia. U mnie Elf 75W80 był lany w czerwcu 2015.
Obrazek
Offline

Asia w twingo

Pani Gadżet

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 30 sty 2016, 16:13
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 17:16

Szanowny Panie Ryszardzie :idea: :evil: czy ja mam wypisany zawód mechanik na czole , plecach czy udach , cycach ? <foch> mówię to co usłyszałam od Pana jak wymieniałam olej :!: i innych kumpli taty ... itp. :!: nie wiem ile w tym prawdy , widać mało i mnie zgasiłeś ale trochę kultury do ...olery :!: Mogłeś swoją wypowiedz w innym tonie powiedzieć. Mylisz się ... To nie prawda ... Jesteś w błędzie ...

Cóż Ty za głupoty piszesz dziewczyno


Foch , żal i kur.wa brak kultury :!: :!: :!: :x :evil:
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 17:26

Ok w takim razie zakupie taki olej jaki polecacie jeszcze jedno ile tego oleju wchodzi do skrzyni?:)
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 18:10

Olej przekładniowy powinien wystarczyć na cały czas eksploatacji skrzyni biegów. Tak donoszą źródła fachowe, ale z różnych przyczyn może nastąpić jej opróżnienie i wtedy trzeba ją ponownie napełnić. "Sama czynność trwa długo. Olej powinien sięgać do dolnej krawędzi otworu po wykręconym korku z obudowy skrzyni biegów". Myślę, że jeśli trzeba by wymienić cały to pewnie ok. 1 l wejdzie, ale jeśli tylko uzupełnić, to odrobinka. Nie byłam przy wymianie u siebie, więc strzelam :D
Rysiu będzie wiedział ile.
Asiu mnie nikt nie kazał wymieniać tego oleju! Doradzili mi znajomi: "wymień sobie, nie wiesz przecież tak naprawdę jak długo ten który tam masz jest i ile go jest". Posłuchałam, bo przecież nie znam się na tym, wymieniłam- JESTEM zadowolona.Po wymianie od razu poczułam,że JEST inaczej, lepiej, lżej.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, 0:36 przez forest64, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post13 lut 2016, 18:30

Asia w twingo pisze:Szanowny Panie Ryszardzie :idea: :evil: czy ja mam wypisany zawód mechanik na czole , plecach czy udach , cycach ? <foch> mówię to co usłyszałam od Pana jak wymieniałam olej :!: i innych kumpli taty ... itp. :!: nie wiem ile w tym prawdy , widać mało i mnie zgasiłeś ale trochę kultury do ...olery :!: Mogłeś swoją wypowiedz w innym tonie powiedzieć. Mylisz się ... To nie prawda ... Jesteś w błędzie ...

Cóż Ty za głupoty piszesz dziewczyno


Foch , żal i kur.wa brak kultury :!: :!: :!: :x :evil:

Tak a propos mojej i Twojej "kultury" :lol: (jeszcze powinien być "ch.." z poprzedniego postu- choć i tak "szacun", że nie przez samo h). Renault kiedyś zalecało wymianę oleju co 30kkm i jak na tym wyszli użytkownicy (zwłaszcza silników 1.9dci) można sobie wygooglować.
Czy aby kumple Twojego taty nie nazywają się Cytryn i Gumiak? 8-)
https://www.facebook.com/CytrynGumiak/?fref=ts
BTW Przypominam (nie po raz pierwszy), że na forum nie przeklinamy (wykropkowanie niczego nie zmienia), to jest forum dla ludzi potrafiących sformułować logiczne i treściwe zdanie bez języka rynsztokowego i tego się trzymajmy.

Oleju do skrzyni nie pamiętam ile wchodzi, ale google podpowiadają, że ok.3,5l (w moim innym aucie 12l!!! :( )
http://forum.twingo.pl/viewtopic.php?f=12&t=9287
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
PoprzedniaNastępna

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron