Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 8:30 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Zakupione twingo problemy i pytania.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Zakupione twingo problemy i pytania.

Post18 lis 2015, 16:09

Witam serdecznie przed kilkoma dniami zakupiłem od szwagra renault twingo I ,które stało na parkingu 7 miesięcy ponieważ auto miało uszkodzoną chłodnicę. Chłodnica została przezemnie zakupiona i wymieniona jednak niestety uszkodzona została pompa wody która została zamówiona( niestety z braku funduszy urzywana z niewielkim przebiegiem) jednak nie w tym rzecz szwagier mówił ze w aucie na wchodzi 5 bieg tzn gdy się go wrzuci auto odrazu wskakuje na 3 bieg. Wie ktoś z forumowiczów co to może być? Kolejnym pytaniem jest ile litrów płynu chłodzącego wchodzi do ukladu.? Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam jeśli coś napisałem nie tak. Pozdrawiam Serdecznie Kamil.;)
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post20 lis 2015, 21:39

w/g książki pojemność całego układu to 5,5l, co do biegów to srawdź mocowania wybieraków przy skrzyni i lewarku, są gdzieś luzy
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post22 lis 2015, 20:56

Witam serdecznie pompa wody zamontowana auto jeżdzi jednak lekko kapie z chłodnicy trzeba pewnie będzie innej chłodnicy szukać. Mam kolejne pytanie zauwazyłem ze podczas jazdy przygasają lekko światła mijania od czym to moze byc spowodowane? Zdarzyło mi sie też ze podczas jazdy zgasło? Regulator napięcia? Czy coś innego? Z góry dziękuje za sugestie i Pozdrawiam Kamil.
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post23 lis 2015, 20:50

miernikiem sprawdź napięcie ładowania pod obciążeniem oraz sam aku, dodatkowo stan i napięcie paska alternatora czy nie jest za luźny
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post25 lis 2015, 21:53

Sprawdziłem elektryu\kę i wyszło ze nie domaga regulator napięcia. Mam kolejne pytanie obecnie zamawiam chłodnicę ponieważ obecna jest lekko nieszczelna. Moje kolejne pytanie to jechałem dzisiaj i na chwilę zaczeły lekko mrugac kontrolka od ciśnienia oleju i temperatury od czego to moze byc? Czy da radę to auto podłączyć pod komputer ma wejscie? Pozdrawiam Kamil.
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post30 lis 2015, 22:47

a elektrykę już ogarnąłeś? bo to może być właśnie wina uszkodzonego regulatora, zaraz poleci dym ze skrzynki bezpieczników i będziesz miał zabawę
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post30 lis 2015, 22:47

a elektrykę już ogarnąłeś? bo to może być właśnie wina uszkodzonego regulatora, zaraz poleci dym ze skrzynki bezpieczników i będziesz miał zabawę
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post10 gru 2015, 16:52

Witam przed chwilą wymieniłem regulator napiecia na nowy. Odpalilem na chwilę i chyba problem nie został usunięty czy poprostu muszę się przejechać aby sie wszystko wyregulowało? Następnym pytaniem jest czemu mi auto po pstryknięciu reduktora gaśnie od czego to może być gaz w butli jest. Z tego co mi wiadomo instalacja II generacji parownik b ył czyszczony. Pozdrawiam.

-- Połączono posty: 11 gru 2015, 11:57 --

Witam mam kolejne pytanie ponieważ ledwo co chodzi mi nawiew i muszę zdjąc konsolę w kabinie może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić które sróby odkręcic wiem że są dwie na dole te torxy i na górze w okolicach licznika już kiedyś próbowałęm zdjąc jednak mi to nie wyszło.Dziękuje za pomoc Pozdrawiam Kamil.:)
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post12 gru 2015, 0:04

co do elektryki to sprawdź jeszcze czy klemy na akumulatorze czy dobrze siedzą, czy kable się są jakieś przetarte / załamane, gaśnięcie na gazie bywa często jak długo był niezmieniany filtr od gazu lub słabej jakości gaz to często zacina się tłoczek w parowniku wpuszczający do niego gaz, wtedy instalacja puszcza gaz z butli ale nie dostaje się przez parownik do silnika i gaśnie auto, ale przyczyn może być więcej

co do konsoli nawiewu jeśli o to Ci chodzi
http://forum.twingo.pl/viewtopic.php?f=17&t=13336
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post14 gru 2015, 12:25

Witam serdecznie co do regulatora to na wszelki wypadek poczysciłem wszystkie dostępne mi styki i jest ok jedynie jak wlaczam światła to przygasa licznik ale to najwidoczniej tak musi być.Co do gazu to gdzie znajduję sie ten filtr? czy możliwe że zle złozyłem parownik tzn te czarne uszczelki jednak przed czyszczeniem było to samo. Może jakiś spalony bezpiecznik od gazu? a co do tego filtra to gdzie on sie znajduje? kolega mi powiedział ze najlepiej przerobić na zwykła sróbe regulacyjną pytam ponieważ nie nigdy nie miałem auta z LPG. Za podpowiedzi dziękuje i Pozdrawiam Kamil.

-- Połączono posty: 14 gru 2015, 13:30 --

Konsola też została zdjęta z dmuchawy został wyjęty kawałek szmaty do tego dałem spray to odświezania układu. Mam nadzieję ze teraz nie będzie mi już wywalać bezpiecznika od dmuchawy.
Następna

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron